Polska Argentyna STREAM ONLINE LIVE

Autor: East News Polska Argentyna STREAM ONLINE LIVE

MŚ W KOSZYKÓWCE 2019. SKANDALICZNE decyzje sędziów! Polacy oszukani w samej końcówce?!

2019-09-02 16:38

W samej końcówce meczu Polski z Chinami w ramach koszykarskich mistrzostw świata podjęta została skandaliczna decyzja sędziowska na niekorzyść biało-czerwonych. Polacy czysto wygarnęli piłkę rywalom mającym swój los w swoich rękach i stanęli przed niepowtarzalną szansą na zwycięstwo, ale... wszystko przekreślili sędziowie. Jak pokazują powtórki, przyznali faul gospodarzom turnieju całkowicie bez powodu!

Na 12,5 sekundy przed końcem drugiego pojedynku grupowego Polski na czempionacie w Chinach, Azjaci prowadzili 70:69. Dodatkowo mieli piłkę, a zatem byli o krok od wygranej. Popełnili jednak prosty błąd, na czym powinni skorzystać Polacy. Powinni, bo uniemożliwi im to sędziowie. Bez żadnego faulu ze strony polskiego zawodnika arbitrzy uznali, że popełniono przewinienie na jednym z Chińczyków i przyznali im piłkę ponownie.

Tak dramatyczna końcówka nie podłamała Polski, która w samej końcówce doprowadziła jeszcze do remisu 72:72, przez co wywalczyła dogrywkę. Nie tylko jednak ta sytuacja wzbudziła ogromne kontrowersje. Mnóstwo oburzenia ze strony biało-czerwonych przyniosłotakże odgwizdanie faulu po zagraniu Damiana Kuliga, który ewidentnie trafił w piłkę, ale w opinii sędziów tego spotkania atakował jednego z Chińczyków nie przepisowo.

Dogrywkę Polska rozstrzygnęła na swoją korzyść - wygrała 79:76 i zanotowała drugą wygraną na chińskim mundialu.