Koszykówka, 3x3, trzy na trzy, Michael Hicks, kwalifikacje olimpijskie

Autor: PZKosz Michael Hicks (z prawej) reprezentuje Polskę w koszykówce 3x3

Polscy koszykarze 3x3 walczą o igrzyska w Tokio. Wygrali z Czechami, przegrali z Mongolią [SKRÓT MECZU]

2021-05-26 20:41

Za kadrą koszykarzy 3x3, która walczy w światowych kwalifikacjach olimpijskich w austriackim Grazu, już dwa spotkania. Reprezentacja Polski 3x3 zaczęła od wygranej z Czechami 17:15 i porażki z Mongolią 18:22. Polacy walczą w grupie A, w której zakończą rywalizację w piątek meczami z Brazylią (18.15) i Turcją (21.10). Polskę, rozstawioną w turnieju z numerem ósmym, reprezentują w Austrii trzej brązowi medaliści mistrzostw świata w Amsterdamie z 2019 roku: Michael Hicks (TS Wisła Chemart Kraków), Paweł Pawłowski (Decka Pelplin) i Przemysław Zamojski (Anwil Włocławek) oraz Szymon Rduch.

Po nerwowym, ale zwycięskim inauguracyjnym meczu z Czechami (numer 17), minęła niecała godzina, gdy drużynie trenera Piotra Renkiela przyszło się zmierzyć z rozstawioną w turnieju z numerem 1 Mongolią, rozpoczynającą występ w Grazu. Polakom, głównie dzięki dobrej grze Przemysława Zamojskiego udawało się utrzymywać korzystny bądź remisowy rezultat przez większość spotkania. Jednak w końcówce dało o sobie znać zmęczenie i błędne decyzje w ich szeregach. Od stanu 16:16 fizycznie grający i łatwo zbierający piłki rywale zdobyli cztery punkty z rzędu, a wynik ustalili celnym rzutem z dystansu jeszcze przed upływem regulaminowych dziesięciu minut gry.

Polscy koszykarze walczą o igrzyska olimpijskie w Tokio. Znamy skład

Zasady kwalifikacji do Tokio

W czwartek drużyny tej grupy mają dzień przerwy, a rywalizację zakończą w piątek. W turnieju mężczyzn bierze udział 20 ekip podzielonych na cztery grupy. Awans do fazy pucharowej, którą zaplanowano na niedzielę, wywalczą po dwa najlepsze zespoły każdej grupy.

Światowe kwalifikacje olimpijskie w koszykówce 3x3, wyniki:

Polska – Czechy 17:15 (punkty dla Polski: Hicks 9, Pawłowski 3, Zamojski 3, Rduch 2)

Mongolia – Polska 22:18 (punkty dla Polski: Zamojski 7, Hicks 6, Rduch 3, Pawłowski 2)