Reprezentacja Polski, koszykówka

Autor: East News Reprezentacja Polski

Polska o krok od awansu na EURO 2022! "Biało-czerwoni" zdemolowali Rumunię [WIDEO]

2020-11-28 20:58

Reprezentacja polski wykonała zadanie. "Biało-czerwoni" nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Rumunii. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, wygrywając 91:61. To dla Polaków druga wiktoria w eliminacjach mistrzostw Europy. W ten sposób nasi koszykarze zrobili kolejny krok do wywalczenia przepustki do turnieju finałowego, który odbędzie się za dwa lata.

Polacy dominowali w każdej kwarcie (24:7, 21:17, 26:23, 20:14). W pierwszej zdeklasowali rywali, którzy pierwsze punkty zdobyli dopiero w siódmej minucie zawodów. Najlepszy w naszym zespole był Michał Sokołowski, który zdobył 17 punktów. W sumie jego dorobek w tym spotkaniu to jeszcze siedem zbiórek, trzy asysty i cztery przechwyty. Kroku dotrzymywał mu Jarosław Zyskowski, który rzucił 13 punktów. Po tym zwycięstwie Polacy są liderem grupy. Promocję do EURO nasza kadra może świętować 30 listopada. Warunkiem koniecznym jest zwycięstwo nad Izraelem. Z tym przeciwnikiem przegraliśmy na początku roku w Gliwicach 71:75. Przeciwko Rumunom zagraliśmy bez Mateusza Ponitki. Reprezentant Polski przeszedł badania na obecność COVID-19, ale jego wynik był niejednoznaczny. W tej sytuacji test trzeba było powtórzyć, co wykluczyło udział zawodniku w starciu z Rumunami.