Reprezentacja Polski koszykarek zwycięża tuż przed Mistrzostwami Europy

2011-06-12 0:45

Reprezentacja Polski koszykarek wygraną zakończyła zgrupowanie w Szczyrku. Biało-czerwone ostatni test przed rozpoczynającymi się 18 czerwca "polskimi" Mistrzostwami Europy zaliczyły na piątkę. Zwycięstwo nad Litwą 63:48 pozwoli naszym zawodniczkom w dobrych humorach czekać na pierwszy mecz turnieju z Czarnogórą.

Polki dobrze weszły w mecz i szybko prowadziły 8:2, a później 16:9. Chwila dekoncentracji sprawiła, że Litwinki zbliżyły się na 16:15, ale to biało-czerwone wygrywały po pierwszej kwarcie 18:17.

Również w drugiej kwarcie walka była zacięta. Trzypuktowy rzut Anny Pietrzak (23 l.) sprawił, że do przerwy było 33:26.

Przeczytaj koniecznie: Kadra Polski koszykarek na ostatniej prostej przed Eurobasketem

Po powrocie z szatni polskie koszykarki nabierały coraz większej pewności, demonstrując nieustępliwą defensywę i radząc sobie także pod koszem rywalek. Jednak zawodniczki z Litwy też dały z siebie wszystko, stąd po trzech kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 42:40.

W ostatniej odsłonie Polki pozbawiły przeciwniczki złudzeń. Między innymi "trójki" wyróżniającej się w tym dniu Elżbiety Mowlik (28 l.) pomogły naszej kadrze odskoczyć i ostatecznie zwyciężyć pewnie 63:48.

Po końcowej syrenie oblicza biało-czerwonych rozjaśniły uśmiechy i rzeczywiście były powody do radości. Jeśli podczas Mistrzostw Europy kadra pokaże podobną wolę walki, przy gorącym dopingu polskich kibiców może być nas stać na wiele.