Korespondencja Super Expressu z Turcji

Anna Kiełbasińska już skosztowała kawy w Stambule. Biegaczka jest wielką koneserką małej czarnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-03-02 11:24

Rozpoczynają się halowe mistrzostwa Europy w Stambule, w których jedną z polskich kandydatek do medalu jest utytułowana biegaczka Anna Kiełbasińska. Specjalistka od ścigania na 400 m rozpocznie walkę w konkurencji indywidualnej jako nasza największa nadzieja na tym dystansie, pod nieobecność Justyny Święty-Ersetic czy Natalii Kaczmarek. Zanim jednak zaczęła zmagania na bieżni, postanowiła oddać się w Turcji słodkim przyjemnościom, a towarzyszyli jej w tym reporterzy „SE”.

Kiełbasińska to jedna z bardziej znanych koneserek kawy w polskiej kadrze. Nie dziwi więc, że czas wolny przed startem postanowiła wykorzystać na znalezienie klimatycznej kawiarni w Stambule, by móc delektować się starannie zaparzonym napojem. Choć początkowo okazało się nie to nie takie proste, to ostatecznie Ani udało się zrealizować cel.

Lekkoatleci mają 10 szans medalowych w mistrzostwach kontynentu. Sułek i Swoboda w rolach głównych

– Niestety, wybrane przeze mnie miejsce okazało się zamknięte, ale na szczęście po drodze widziałam inne, które też przypadło mi do gustu. Nie przepadam za kawą po turecku, więc postawiłam na sprawdzone flat white – przyznała zawodniczka Teamu New Balance, delektując się napojem w towarzystwie Małgorzaty Hołub-Kowalik.

Nie żyje doskonały tyczkarz. Przegrał walkę z rakiem w wieku zaledwie 50 lat. „Epicentrum pozytywności”

Po wypiciu kawy nie mogło obyć się bez baklawy zakupionej w jednej z najbardziej znanych cukierni w Stambule. Tam Ania mogła wybierać spośród wielu rodzajów tego tradycyjnego deseru.

– W Baklawie nie ma wielkiego ryzyka. Warto spróbować, bo to przecież tylko miód, orzechy i powiedzmy ciasto. Tu jest to naprawdę dobre, a czekoladowa baklawa, którą mi polecono, jest przepyszna – wyznaje Kiełbasińska, która do Turcji przyjechała nie tylko dla kawy i słodyczy, ale oczywiście przede wszystkim, by walczyć o medale.

Znamy skład lekkoatletycznej kadry na mistrzostwa Europy. Zabraknie kilku gwiazd

– Nie będę czarować. Przyjechałam do Stambułu z nadzieją na medale, ale jak wiadomo, to jest tylko sport i nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się tak, jak sobie wyobraziłam. Medal jest w zasięgu, myślę nie tylko o indywidualnym, ale także w sztafecie – podsumowuje.

Anna Kiełbasińska relaksuje się przed mistrzostwami w Stambule. Turecka kawa i baklawa pomogą w zdobyciu medalu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze