Anna Kiełbasińska

i

Autor: Cyfrasport Anna Kiełbasińska

Kolejny świetny wynik!

Anna Kiełbasińska z kolejnym medalem na HME! Najlepszy bieg w sezonie na miarę brązowego medalu

2023-03-04 19:01

Kolejne świetne wieści z lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule! Po srebrze Sofii Ennaoui kolejny medal dla Polski zdobyła Anna Kiełbasińska. Nasza biegaczka startowała w biegu na dystansie 400 metrów i zajęła trzecie miejsce za Holenderkami Femke Bol oraz Lieke Klaver.

Anna Kiełbasińska zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule. Triumfowała Holenderka Femke Bol, a druga była jej rodaczka Lieke Klaver. Bol triumfowała czasem 49,85 i zdobyła trzeci złoty medal halowych ME. Dwa lata temu w Toruniu również wygrała indywidualny bieg na 400 m oraz sztafetę 4x400 m.

Klaver uzyskała wynik 50,57, natomiast Kiełbasińska osiągnęła swój najlepszy rezultat w sezonie - 51,25. Dla obu zawodniczek to drugi medal HME. Polka w 2019 roku z Glasgow wygrała sztafetę 4x400 m, a Klaver w 2021 roku razem z Bol była w składzie zwycięskiej sztafety w Toruniu.

Biało-czerwoni podczas HME w Stambule zdobyli już cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe. W piątek medale zdobyły Adrianna Sułek (srebro) i Ewa Swoboda (brąz), natomiast w sobotę natomiast przed Kiełbasińską krążek wywalczyła Sofia Ennaoui.

Najnowsze