Caster Semenya jest KOMPLETNIE WKURZONA. Powód? Musi zmniejszyć poziom testosteronu

2020-09-09 10:45 MD
Caster Semenya
Autor: EastNews Caster Semenya

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zmieniło w ubiegłym roku przepisy dotyczące poziomu testosteronu w organizmach zawodniczek płci żeńskiej. Apelację w tej sprawie postanowiła złożyć znakomita południowoafrykańska biegaczka, Caster Semenya. Swojego celu jednak nie osiągnęła i nie ukrywa rozczarowania z tego powodu.

Semenya specjalizuje się w startach na średnich dystansach. Obecne przepisy zakładają, że poziom testosteronu w organizmach takich zawodniczek nie może przekroczyć 5 nanomoli na litr. Reprezentantka Republiki Południowej Afryki postanowiła wyjść temu naprzeciw i najpierw zaskarżyła przepisy do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie, a gdy nie osiągnęła celu udała się do szwajcarskiego sądu najwyższego.

Co się stało z FRYZURĄ Anny Lewandowskiej?! Tajemnicze ZDJĘCIE i DZIWNE komentarze

Apelacja została jednak odrzucona i Afrykanka musi zaakceptować porażkę w tej prawnej batalii. Jej prawnicy twierdzą, że walka toczy się o "obronę praw człowieka", a sama kobieta podkreśla, że nie chce być dyskryminowana w postaci odebrania możliwości startów. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie musiała zaakceptować nową rzeczywistość i się do niej dostosować.

Gra reprezentacji to KATASTROFA! Bohater w brudnej koszulce | Futbologia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze