Czterokrotny mistrz olimpijski NIE ŻYJE. Przegrał walkę z nowotworem

2019-11-16 15:21 DaO
świeczka
Autor: Pixaby/_Alicja_

Bardzo smutne informacje dotarły ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wieku 96 lat zmarła jedna z legend lekkoatletyki i całego sportu. Czterokrotny mistrz olimpijski Harrison Dillard nie żyje. W ostatnim czasie walczył z nowotworem żołądka, ale choroba okazała się za silna.

Dillard był postacią wybitną w świecie lekkoatletyki. Do tej pory pozostaje jedynym zawodnikiem, który zdobył mistrzostwo olimpijskie na 100 m i 110 m przez płotki. W sumie na koncie miał cztery złote medale igrzysk olimpijskich. Oprócz biegów indywidualnych na najwyższym stopniu podium stawał wraz z kolegami ze sztafety. Miał oto miejsce zarówno na igrzyskach w Londynie w 1948 roku, jak i cztery lata później w Helsinkach.

Losy amerykańskiego sportowca mogły potoczyć się jednak zupełnie inaczej. Dillard W 1943 został powołany do wojska i wysłany na front II wojny światowej. Sprinterowi udało się jednak przetrwać na froncie i cało wrócił do Stanów. Jak informuje agencja prasowa AP Dillard walczył z rakiem żołądka. Amerykanin zmarł 15 listopada w klinice w Cleveland.

Najnowsze