Ewa Swoboda

i

Autor: Cyfra Sport Ewa Swoboda podczas HMP

Ewa Swoboda dla "Super Expressu": Nie chcę ukrywać emocji. Nie będę nikogo udawać

To może być jej sezon. Ewa Swoboda (25 l.) od początku tego roku jest w wyśmienitej formie, a podczas niedawnych mistrzostw Polski pobiła rekord kraju na 60 m z fantastycznym wynikiem 6.99 s. Choć teraz oczywistym celem jest medal halowych mistrzostw świata w Belgradzie, Ewa nie chce nakładać na siebie dodatkowej presji. Finał jej konkurencji w piątek o 20:55.

„Super Express”: - Jak zareagowałaś, kiedy dowiedziałaś się, że złamałaś barierę 7 sekund?

Ewa Swoboda: - Powiedziałam sobie: „Hurra, hurra chyba coś się stało”. Podbiegłam do większego billboardu i mówię: „o kurczę, jest 6,99!”. Ucieszyłam się bardzo.

- Rekord jest już twój, a jaki jest kolejny cel?

- Być zdrową, bo jak jest zdrowie, to jest wszystko. Nie założyłam sobie żadnego celu na Belgrad. Chcę pobiec jak najszybciej, dać to, co mam w nogach. Jest to ważne, żeby pokazać, co mam jeszcze w nogach, bo startów nie było dużo. Jestem zdrowa, nóżki są zdrowe, głowa też. Biegamy i trzeba pokazać wszystko to, co jeszcze zostało.

- Moment startu w twojej konkurencji ma niesamowite znaczenie?

- Na 60 metrów start jest bardzo ważny. 60-tka to nie są przelewki i jak się zepsuje start, to nie da się tego nadrobić, jak na sto metrów. Jak jeżdżę autem, to zawsze czekam na zielone światło i jak najszybciej chcę zareagować. To też pomaga.

- Trudno nie zauważyć, jak ważne są dla ciebie relacje z rodziną i trenerką.

Rodzice są dla mnie najważniejsi. Byli ze mną, jak było źle i są, jak jest dobrze. Nieważne, co będzie się działo, dla nich zawsze będzie miejsce w moim serduszku. To samo moja trenerka.

- Wydajesz się zawsze naładowana energią i pozytywnie nastawiona. To pomaga?

- Jestem sobą i nigdy nie będę nikogo udawać. Jestem żywiołowa i cieszę się bieganiem. Sprawia mi to dużą radość, jak się udaje nie umiem emocji trzymać w sobie.

- Kto jest twoim sportowym idolem? Usain Bolt?

- Nie. Moimi idolami są kobiety, była nią pani Irena Szewińska.

Sonda
Czy podoba Ci się Ewa Swoboda?
Ewa Swoboda najszybszą kobietą w Polsce
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany