Adrianna Sułek ze srebrem w Belgradzie

Autor: Cyfra Sport Adrianna Sułek ze srebrem w Belgradzie

HMŚ Belgrad WYNIKI: Fenomenalny występ i srebro Adrianny Sułek, ogromny pech Ewy Swobody

2022-03-18 21:06

Pierwszy dzień Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie przyniósł nam ogromne emocje. Największą niespodziankę bez dwóch zdań sprawiła Adrianna Sułek, która fenomenalnie zaprezentowała się w pięcioboju i zdobyła wicemistrzostwo świata. Jej szczęścia nie podzieliła jednak Ewa Swoboda, która w finale sprintu na 60 metrów zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie dwie tysięczne sekundy.

Ile medali przywiozą Polacy z HMŚ?

Lekkoatleci mają już za sobą pierwsze starty w belgradzkiej hali. W porannej sesji świetnie zaprezentowała się Adrianna Sułek. Polska pięcioboistka prowadziła po biegu na 60 m przez płotki i skoku wzwyż, w którym wyrównała rekord życiowy (1,89 m). Po pchnięciu kulą spadła na drugie miejsce, ale do prowadzącej Noor Vidts traci jedynie 12 punktów. Przed wieczornym skokiem w dal i biegiem na 800 m jest na świetnej drodze do pierwszego seniorskiego medalu w karierze. Jeśli jej się to uda, może się okazać, że otworzyła worek z biało-czerwonymi medalami. Kibice czekają bowiem na finał biegu na 60 m, którego jedną z faworytek jest Ewa Swoboda.

W porannych eliminacjach najlepsza polska sprinterka zanotowała czwarty czas (7,10 s) i pewnie wygrała swój bieg. Awans do półfinału wywalczyła też Pia Skrzyszowska (7,23 s), która uzyskała 18. czas i była druga w swoim wyścigu. Zwłaszcza Swobodę stać na jeszcze lepszy wynik, przecież pobiegła już w tym sezonie poniżej 7 sekund. Finał sprintu kobiet zamknie pierwszy dzień HMŚ, a wcześniej polscy fani obejrzą też m.in. półfinały biegów na 400 m. Wśród kobiet rywalizują Justyna Święty-Ersetić i Natalia Kaczmarek, które pewnie wygrały swoje eliminacje, a wśród mężczyzn pobiegnie Kajetan Duszyński, który awansował do półfinału z czasem. Początek naszej relacji o 17:45!