Marcin Lewandowski

Autor: Eastnews

HMŚ Birmingham: Marcin Lewandowski srebrnym medalistą na 1500 metrów!

2018-03-04 18:40

Wielki sukces Marcina Lewandowskiego! Polski biegacz w niedzielę, podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham zdobył srebrny medal na dystansie 1500 metrów. Polak przegrał tylko z Etiopczykiem Samuelem Teferą.

30-letni Polak pobiegł znakomicie. Podobnie jak w eliminacjach, gdzie chociaż zajął dopiero czwarte miejsce w swoim biegu, to ostatecznie na tej samej lokacie zameldował się w finale. Był bowiem niezwykle szybki. Najlepszego w drugim biegu eliminacyjnym, Samuela Tefera, wyprzedził aż o 4 sekundy.

W finale Lewandowski zaprezentował się fenomenalnie. Do tej pory słynął ze znakomitych osiągów na dystansie 800 metrów. 1500 metrów było dopiero celem. Tymczasem w finale zachował się po profesorsku. Tempo na pierwszych kilkuset metrów nie porywało. Zawodnicy szykowali się do krótkiego finiszu na ostatnich metrach. Dla 30-letniego biegacza z Polski, słabego sprintera, podobny scenariusz mógł się okazać zabójczy. Lewandowski zachował się jednak bardzo przytomnie. Dostrzegł ucieczkę Tefery i ruszył w pogoń za Etiopczykiem. Zyskał przewagę, której nie stracił już do mety.

Wpadł jako drugi, tuż za bezkonkurencyjnym, pozostającym poza zasięgiem, Teferą. Trzecie miejsce przypadło Marokańczykowi Abdelaatie Iguideri.

To drugi wielki sukces Lewandowskiego na dystansie 1500 metrów. Rok temu zdobył złoty medal podczas HME w Belgradzie.