HMŚ w Birmingham: Tak Polacy cieszyli się z medali [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-03-05 11:53

W niedzielę zakończyły się Halowe Mistrzostwa Świata 2018 w lekkoatletyce, które rozgrywano w Birmingham. I dla reprezentacji Polski była to fantastyczna impreza! Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając pięć medali. Zobaczcie jak ze swoich sukcesów cieszyli się Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Piotr Lisek i sztafety mężczyzn oraz kobiet na 4x400 metrów!

HMS 2018 w Birmingham trwały od czwartku, ale dopiero w sobotę Polakom udało się wywalczyć medal - zrobił to konkretnie Adam Kszczot, który okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów. Jednak to, co wydarzyło się w niedzielę, przeszło najśmielsze oczekiwania. Biało-czerwoni wywalczyli wtedy aż cztery krążki! I dzięki temu awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Czegoś nieprawdopodobnego dokonała sztafeta mężczyzn 4x400 metrów w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Jeszcze niedługo przed końcem rywalizacji byliśmy na drugim miejscu, ale biegnący na ostatniej zmianie Krzywina dał nam prowadzenie, złoty medal i rekord świata! Nic więc dziwnego, że ogladający zmagania kolegów z kadry Marcin Lewandowski niemal oszalał ze szczęścia.

On też miał swoje powody do radości, bo w biegu na 1500 metrów zdobył srebro. Podobnie jak sztafeta 4x400 metrów kobiet (Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska, Małgorzata Hołub). Z kolei brąz w skoku o tyczce po niesamowitej walce wyszarpał Piotr Lisek. To były naprawdę świetne w wykonaniu Polaków mistrzostwa. I nietrudno się dziwić ich ogromnej radości!

ZOBACZ: Justyna Święty-Ersetic w wielkiej formie. Małżeństwo dobrze jej służy