Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik

i

Autor: Cyfrasport Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik

Ile medali dla Polski na MŚ w lekkoatletyce? Prognoza medalowa dla biało-czerwonych mało optymistyczna

2022-07-15 13:10

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. W amerykańskim Eugene zobaczymy w akcji 45 reprezentantów Polski. Z ostatnich wielkich imprez biało-czerwoni wracali z pokaźnym dorobkiem medalowym, ale według ekspertów tym razem tak nie będzie.

Mistrzostwa rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 24 lipca. Na medal możemy już liczyć pierwszego dnia - w akcji zobaczymy bowiem zmagania sztafet mieszanych 4x400 m. Ta konkurencja dostarczyła nam ogromnych emocji na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio - biało-czerwoni sięgnęli wtedy po złote medale!

Tym razem według ekspertów prestiżowego magazynu "Athletics Weekly" Polacy zdobędą srebrne medale. Zdaniem fachowców złoto przypadnie USA, a brąz Holandii.

Raz, dwa, trzy, cztery… mało! Paweł Fajdek chce piątego złota. Z Nowickim celują w dwa medale [WIDEO]

Sztafeta w pierwszym Starbucksie na świecie? Bez szans i jeszcze... śmierdzi

Na łamach wspomnianego magazynu czytamy, że w sumie Polacy wywalczą w Eugene tylko cztery medale. Oprócz sztafety mieszanej 4x400 m po srebro mają sięgnąć także panie w sztafecie 4x400 m oraz panowie w rzucie młotem - złoto eksperci przewidują dla Wojciecha Nowickiego i srebro dla Pawła Fajdka.

Poza wymienionymi fachowcy zwracają uwagę, że namieszać mogą jeszcze Dawid Tomala w chodzie na 35 km oraz Malwina Kopron w rzucie młotem.

Tomasz Majewski o polskich szansach w Eugene: - Nasza siła to młot i sztafety

Sonda
MŚ Lekkoatletyka 2022: Ile medali zdobędą Polacy?
Najnowsze