Autor: Instagram / Katarzyna Zdziebło Kim jest Katarzyna Zdziebło, polska lekkoatletka? MŚ w lekkoatletyce: Katarzyna Zdziebło - osiągnięcia, sylwetka

2022-07-15 23:41

Polscy lekkoatleci walczą o medale MŚ w lekkoatletyce Eugene 2022. Kibice nastawiają się na kilka medali - przede wszystkim w rzucie młotem czy sztafetach. Wielką niespodziankę sprawiła Katarzyna Zdziebło! Polska chodziarka w pierwszym finale mistrzostw świata zdobyła srebrny medal na dystansie 20 km. Tego nie spodziewał się niemal nikt! Kim jest Katarzyna Zdziebło? MŚ w lekkoatletyce: Katarzyna Zdziebło - osiągnięcia, sylwetka.

Mamy medal mistrzostw świata w lekkoatletyce! Już pierwszego dnia po srebro poszła Katarzyna Zdziebło. W chodzie na 20 kilometrów pokazała wielką klasę, idąc równo niemal całą trasę. Lekkoatletka nie ma sobie równych w naszym kraju, a w Stanach Zjednoczonych dała się wyprzedzić jedynie Peruwiance Garcii Leon. Trzecie miejsce zajęła Chinka Qieyang. Jakie osiągnięcia ma Katarzyna Zdziebło? Kim jest Katarzyna Zdziebło?

MŚ w lekkoatletyce: Kim jest Katarzyna Zdziebło?

Katarzyna Zdziebło od czterech lat nie ma sobie żadnych równych na polskim podwórku. Od 2019 do 2022 roku zdobywała za każdym razem złoto mistrzostw kraju na dystansie 20 kilometrów. W tym roku, w Opolu była również najlepsza na dystansach 5 km i 35 km, a także jest tegoroczną złotą medalistką w halowym chodzie na 3000 m.

W ubiegłym roku chodziarka Stali Mielec, prowadzona przez Grzegorza Tomalę, ojca i trenera mistrza olimpijskiego, zajęła 10. miejsce na 20 km w igrzyskach w Tokio. W marcu tego roku minęła druga metę na 35 km w drużynowych mistrzostwach świata w Omanie. Jej rekord kraju na nowym dystansie 35 km, wynosi 2.49.57 godz. i ustanowiony został w maju podczas mistrzostw kraju w Opolu. Daje on wicemistrzyni świata dopiero 29. lokatę na świecie (daleko przed nią są obie pozostałe sobotnie medalistki dystansu 35 km), ale w żadnym stopniu nie przekreśla szans Polki, która w Eugene pokazała wielkie serce do walki i znakomitą wytrzymałość.

Afera z Polakami na MŚ w lekkoatletyce. Gorzki wpis Kiełbasińskiej, zaskakujące słowa Baumgart-Witan

Katarzyna Zdziebło na mistrzostwach świata w Eugene zaprezentuje się na dwóch dystansach - 20 kilometrów i 35 kilometrów. Drugi z dystansów dopiero debiutuje na mistrzostwach świata. Polka już zapisała się w historii. Zdobyła nie tylko medal na 20 km, ale została też rekordzistką Polski - 1.29.57 godz. WIELKIE BRAWA!

W jakich warunkach mieszkają polscy sportowcy w Eugene? Zobacz zdjęcia!