Anna Kiełbasińska

i

Autor: Cyfra Sport Anna Kiełbasińska

Afera z Polakami na MŚ w lekkoatletyce. Gorzki wpis Kiełbasińskiej, zaskakujące słowa Baumgart-Witan

2022-07-15 21:30

Nikt nie mógł się spodziewać, że tak to będzie wyglądać. Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zameldowała się w wielkim finale, ale atmosfera wokół drużyny nie jest najlepsza. Najpierw gorzki wpis opublikowała Anna Kiełbasińśka. Równie mało przyjemnie całą sytuację skomentowała na antenie TVP Sport Iga Baumgart-Witan.

Polska sztafeta mieszana 4x400 m awansowała do finału lekkoatletycznych mistrzostw świata w amerykańskim Eugene. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym. Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic, która na ostatniej prostej wyprowadziła Polaków na trzecią lokatę, osiągnęli czas 3.13,70. Najszybsi byli Amerykanie 3.11,75, a drugie miejsce zajęli Holendrzy - 3.12,63.

Afera na MŚ w lekkoatletyce: Gorzkie słowa Anny Kiełbasińskiej

Całe zdarzenie zostało jednak poprzedzone niemałą aferą. Anna Kiełbasińska przyznała, że nie wystartuje w mieszanej sztafecie. Lekkoatletka twierdzi, że choć miała obiecane, że wystartuje w zaledwie jednym biegu, nagle miała musiec biec w dwóch. Kiełbasińska uważa, że trener Matusiński zapewniał ją jedynie o starcie w finale.

MŚ w lekkoatletyce TERMINARZ 15.07. MŚ w lekkoatletyce 2022 PROGRAM STARTÓW

- Wczoraj podczas zebrania sztafety mieszanej po treningu, nagle usłyszałam, że sztab szkoleniowy dopiero co odkrył, że WA zmieniło zasady i w takim razie ja mam biegać w obydwu biegach sztafety mieszanej 4x400 m. Powiedziałam trenerowi, że mogę zgodzić się jedynie na jeden bieg, tak jak do tej pory się umawialiśmy i jak do tego jestem faktycznie przygotowana na niecałe 24 godziny przed startem. (...) Po moim oświadczeniu, że będę biegała w sztafecie mieszanej tylko raz, trener Matusiński zdecydował dzisiaj rano, że w ogóle nie będę brała udziału w tym biegu - pisze w oświadczeniu Kiełbasińska.

Polacy mieszkają w Eugene jak w więzieniu. Zobacz zdjęcia w galerii.

Mocna odpowiedź Igi Baumgart-Witan

Na antenie TVP Sport o sytuacji Kiełbasińskiej wypowiedziała się Iga Baumgart-Witan. Te słowa są zaskakujące i zastanawiające dla kibiców. Czy w kadrze na pewno wszystko wygląda jak należy?

- Nasza koleżanka w zasadzie zrezygnowała ze startu. Nie chciała nas wesprzeć w miksowej sztafecie - powiedziała wprost.

Spartańskie warunki polskich lekkoatletów na MŚ Eugene 2022. W takich pokojach mieszkają, to nie jest "american dream"

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja nie wpłynie na wynik naszej sztafety mieszanej. Finał w nocy z piątku na sobotę (15/16 lipca). Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 4:50. Relacja na żywo na Sport.se.pl!

Kiełbasińska: Trener mówi na mnie "królowa dram"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze