Z zewnątrz budynki robią wrażenie nowoczesnych, przystosowanych do przyjęcia najlepszych lekkoatletów. Gdy jednak zajrzy się do środka, jest już trochę inaczej. - Zawsze mogłoby być gorzej. Przynajmniej jest dobre jedzenie i blisko na stadion - śmieje się Ewa Swoboda. Najgorzej nie jest, jest po prostu po studencku, jak przystało na akademiki. Piętrowe łóżka znajdują się w każdym pokoju, choć niektórzy z tym sobie radzą. Pia Skrzyszowska zamiast spać na górze takiego łóżka, śpi na... materacu położonym na odwróconych szafkach.
Fatalne warunki na MŚ Eugene 2022. Lekkoatleci mieszkają jak w akademiku
- Dotarłam do pokoju ostatnia. Nie chciałam spać na piętrowym, więc pomysł Mariki Popowicz-Drapały, aby zrobić łóżko z szafek okazał się idealny - podkreśla Pia. Takie studenckie warunki przypadły do gustu Karolowi Zalewskiemu, mistrzowi olimpijskiemu w mieszanej sztafecie 4x400m. - To trochę inna impreza dla nas. Zazwyczaj mieszkamy w hotelach, a tu możemy się poczuć jak akademiccy sportowcy. Mi się to podoba - mówi Zalewski.
Zobacz, w jakich warunkach na lekkoatletycznych MŚ mieszkają nasi sportowcy!
MŚ w lekkoatletyce: Trenerzy i fizjoterapeuci mają łazienki na korytarzach
O ile zawodnicy większych problemów nie mają, to te pojawiają się jeśli spojrzymy na zakwaterowanie kadry trenerskiej i fizjoterapeutów. Ci mieszkają w budynku oddalonym o ok. 10 min spacerem od zawodników, więc aby udać się na masaż do fizjoterapeuty, trzeba odbyć spacer.. Co więcej łazienki w budynku "trenerskim" zlokalizowane są na korytarzach. Wydawałoby się, że po absurdach, które spotkały polskich reprezentantów na MŚ w Katarze, nic podobnego ich nie spotka, a jednak wciąż organizatorzy mistrzostw świata nie do końca potrafią stanąć na wysokości zadania.