Katarzyna Zdziebło

i

Autor: AP PHOTO/CHARLIE RIEDEL Katarzyna Zdziebło

ME Monachium

Kolejny medal dla Polski. Katarzyna Zdziebło została wicemistrzynią Europy, wielki sukces

2022-08-20 12:09

Wielki sukces reprezentacji Polski. Katarzyna Zdziebło sięgnęła po srebrny medal trwających w Monachium lekkoatletycznych mistrzostw świata. To kolejny sukces naszej zawodniczki tego lata! Złoty medal na dystansie 20 kilometrów zdobyła Antigoni Ntrismpioti.

Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie na 20 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Zwyciężyła Greczynka Antigoni Ntrismpioti. Po brąz sięgnęła Niemka Saskia Feige. Zdziebło od początku dystansu była w czołowej grupie. Po 10 kilometrach prowadziła Maria Perez, lecz chwilę później Hiszpanka otrzymała od sędziów trzecie ostrzeżenie i musiała udać się na dwie minuty do strefy kar. Polka na półmetku rywalizacji miała jeden wniosek o dyskwalifikację za brak wyprostu nogi w kolanie.

Katarzyna Zdziebło zdobyła medal w deszczu

Zawodniczki przez większość wyścigu zmagały się z ulewnym deszczem. Po 15 kilometrach w czołówce były Feige, Ntrismpioti, Zdziebło i Ukrainka Ludmyła Olanowśka. Po 17. km Ntrismpioti wyszła na samotne prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami. Ostatecznie triumfowała czasem 1:29.03 i zdobyła drugi złoty medal mistrzostw Europy w Monachium. Greczynka wygrała też chód na 35 km. Zdziebło straciła do zwyciężczyni 17 sekund, zaś Feige uzyskała wynik 1:29.25.

Niesamowita historia mistrzyni Europy! Nie zgadniesz, czym zajmuje się na co dzień. Wie, co to ciężka praca

Mamy pierwszy medal na MŚ w USA! Niesamowity chód Katarzyny Ździebło

ME w lekkoatletyce: Ile medali zdobyli Polacy?

Zdziebło w lipcowych mistrzostwach świata w Eugene wywalczyła srebro w chodzie na 20 i 35 km, ustanawiając rekordy Polski na tych dystansach. Polscy lekkoatleci zdobyli już dziewięć medali podczas ME w Monachium: dwa złote, cztery srebre i trzy brązowe.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze