Antigoni Ntrismpioti

i

Autor: MARIUS BECKER/DPA VIA AP Antigoni Ntrismpioti

me w lekkoatletyce

Niesamowita historia mistrzyni Europy! Nie zgadniesz, czym zajmuje się na co dzień. Wie, co to ciężka praca

2022-08-17 7:42

Ciężka praca popłaca i wiadomo o tym nie od dziś! Niestety, często sportowcy zajmujący się mniej popularnymi dyscyplinami sportowymi muszą radzić sobie nie tylko z treningami, ale także codzienną pracą. Jednym z przykładów jest Greczynka Antigoni Ntrismpioti. Nie zgadniesz, czym nowa mistrzyni Europy w chodzie zajmuje się na co dzień.

Greczynka Antigoni Ntrismpioti, która wygrała chód na 35 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium, jest z zawodu kelnerką w rodzinnej restauracji. Złoto to pierwszy w karierze sukces 38-letniej zawodniczki. Ntrismpioti czuła się w upalnych warunkach panujących w Monachium jak przysłowiowa ryba w wodzie. Po 18 kilometrach zrównała się z Węgierką Viktorią Madarasz, a po kolejnych sześciu z Hiszpanką Raquel Gonzalez i zmierzała dość swobodnie do mety.

Sędziowie uwzięli się na Polaka? Ogromne zamieszanie podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce, w sieci zawrzało

Mąż śledził rywalizację na skuterze. Tak wspierał ukochaną w walce o złoto

Miała tyle sił, że wdała się w rozmowę z… tajemniczym mężczyzną, który śledził rywalizację na skuterze. Kierowcą okazał się mąż Antigoni.

- Rozmawiałam z moim mężem, który śledził wyścig. Powiedziałam mu: "nie martw się, mam to". Jestem przeszczęśliwa, bo ciężko pracowałam na ten medal. Od początku wiedziałam, że idę po zwycięstwo, ale musiałam być cierpliwa i spokojna do końca. Ostatnie kilometry to zawsze moja mocna strona - relacjonowała na mecie wydarzenia z trasy.

Iga Baumgart-Witan: zasady na mistrzostwach Europy nie są fair!

Ostatecznie Greczynka osiągnęła 2:46.58 i miała ponad dwie minuty przewagi nad swymi rywalkami.

Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią świata z Eugene!

Złotem w Monachium poprawiła sobie humor po występie w Eugene w lipcowych mistrzostwach globu, gdzie na dystansie 35 km zajęła najbardziej nielubianą przez sportowców lokatę - czwartą. W USA wicemistrzostwo świata zarówno na 35, jak i 20 km wywalczyła Katarzyna Zdziebło.

Polacy zdominowali wspinaczkę! Mamy cztery kolejne medale na ME w Monachium

Piękna ring girl KSW jest gwiazdą serialu TVP. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze