Koronawirus przegonił lekkoatletów z Cetniewa do Spały. Ale Festiwal im. Skolimowskiej nie przepadł

2020-08-03 16:36 Dariusz Chrabałowski
Piotr Małachowski w Spale
Autor: Marek Zieliński

Nie tam gdzie planowano, ale się odbędzie. I to tego samego dnia. Gospodarzem Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej będzie ośrodek COS, ale w Spale, a nie w Cetniewie.

Lekkoatletyczny mityng miotaczy miał zostać rozegrany tradycyjnie, w Cetniewie k. Władysławowa. Z jego tradycją wiąże się m. in. pierwszy wynik powyżej 80 m i rekord świata w rzucie młotem uzyskany przez Anitę Włodarczyk w roku 2015 - 81,08 m.

Informacja o koronawirusie wykrytym u zawodniczki kadry, która przebywała w Cetniewie, zmusiła organizatorów imprezy do zmiany lokalizacji. Na szczęście udało się przenieść mityng do Spały. Ma sie on odbyc w sobotę 8 sierpnia o godz. 16, bez udziału widzów.
W programie osiem konkurencji rzutowych (cztery dla kobiet, cztery dla mężczyzn). Dla mistrzów świata młociarza Pawła Fajdka i dyskobola Piotra Małachowskiego będzie to pierwszy start w tym roku.

Natomiast ośrodek w Cetniewie funkcjonuje nadal, w ograniczonym zakresie. Obsługuje grupy sportowe, które przebywały w nim wcześniej, ale nie przyjmuje nowych ani też osób z zewnątrz.

Najnowsze