Lewandowski bez trenera! Poszło o pieniądze?

2020-01-20 13:19 DaO
Marcin Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Marcin Lewandowski

Rok olimpijski nie jest najlepszym momentem na duże zmiany. Przede wszystkim zmiany trenera. Niestety z taką sytuacją będą musieli poradzić sobie polscy biegacze. Tomasz Lewandowski nie jest już szkoleniowcem swojego brata Marcina oraz Adama Kszczota, z którym współpracował od niedawna. Lewandowski nie przedłużył umowy z PZLA.

Trener miał pod swoją opieką kilku polskich lekkoatletów. Oprócz wspomnianego Kszczota i Lewandowskiego prowadził Angelikę Cichocką i Patrycje Wyciszkiewicz. Wszyscy zawodnicy będą zmuszeni do znalezienia sobie innego szkoleniowca. Bowiem jak poinformował PAP, umowa między Lewandowskim, a PZLA nie została przedłużona. O braku porozumienia mówiono już od jakiegoś czasu.

Nieoficjalnie kością niezgody miały być sprawy finansowe, ale obie strony nie potwierdzają tego. PZLA przekazało, że umowa do Lewandowskiego została wysłana, ale ten jej nie podpisał. - Żadnych negocjacji czy mediacji nie ma. Sprawa jest ostatecznie zamknięta. Związek określił swoje warunki, nałożył na mnie obowiązki, ale ja tego nie przyjąłem - przekazał trener.

- Tomek nie jest już moim trenerem. Martwię się, co będzie dalej. Jak ja mam zaufać komuś pół roku przed igrzyskami? Sytuacja jest nie do odwrócenia, a ja nie wiem, co mam robić - powiedział w rozmowie z PAP Marcin Lewandowski. - Jest to bardzo trudna decyzja, jaką trener podjął, jednak wierzę, że jest przemyślana i nie wpłynie na przygotowania do igrzysk. Niemniej jest mi przykro, że po 15 latach pracy, taki jest jej wynik - wtórował Lewandowskiemu Kszczot.