Lewandowski straci jednego rywala?! Kłopoty mistrza świata z dopingiem

2020-07-25 20:01 MSo
Światowa Agencja Antydopingowa WADA
Autor: EastNews Światowa Agencja Antydopingowa WADA

Afery dopingowe regularnie wracają do świata sportu! Tym razem ta dotknęła lekkiej atletyki. Wiele wskazuje na to, że jeden z rywali Marcina Lewandowskiego do sukcesu może zostać zawieszony. Wszystko jest związane z kilkukrotnym unikaniem przez niego kontroli antydopingowych. Jest to traktowane na równi z samą wpadką dopingową!

Elijah Manangoi to jeden z najlepszych średniodystansowców na świecie. Kenijczyk ma na swoim koncie medale mistrzostw świata. Srebrny krążek zgarnął w Pekinie w 2015 roku. Trzy lata temu sięgnął po złoto w Londynie. W ciągu dwunastu miesięcy trzykrotnie uniknął kontroli antydopingowej. Przez to mogą go czekać poważne konsekwencje!

Kolejny powrót na boisko! Paweł Golański zagra w lidze okręgowej

Takie zachowanie traktowane jest jako wpadka dopingowa. Manangoi próbował się jednak tłumaczyć z tej sytuacji i będzie bronił swojej racji przed odpowiednimi organami. Kenijczyk zarzekał się, że zawsze startował w zawodach będąc czystym. - Każda z pomyłek wydarzyła się w 2019 roku. Moja sytuacja nie jest związana z żadnymi zakazanymi substancjami - zarzeka się na Instagramie.

Super Sport 20 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Elijah Manangoi myśli o walce o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wszystko jednak teraz jest w rękach Athletics Integrity Unit, która będzie decydowała o jego przypadku. Jeśli przekona jej przedstawicieli, to prawdopodobnie uniknie zawieszenia. W przeciwnym razie jego start na IO stanie pod dużym znakiem zapytania.

Najnowsze