Memoriał Skolimowskiej. Gwiazdy w Chorzowie. Ostatni konkurs Małachowskiego

2021-09-04 14:11
Piotr Małachowski
Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Wierzyć się nie chce, że już 12 lat minęło od śmierci Kamili Skolimowskiej (1982-2009). W niedzielę 5 września odbędzie się już trzynasta edycja jej Memoriału. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie dojdzie m.in. do rundy honorowej naszych medalistów olimpijskich z Tokio oraz pożegnania z publicznością Piotra Małachowskiego, Kamili Lićwinko i Joanny Fiodorow.

Memoriał Skolimowskiej zgromadzi wielkie gwiazdy światowej lekkoatletyki. Szczególne znaczenie będzie miał konkurs rzutu młotem mężczyzn, konkurencji, w której zmarła Mistrzyni wywalczyła złoty medal olimpijski w Sydney 2000. Wystąpią wszyscy trzej medaliści igrzysk w Tokio: Wojciech Nowicki, Norweg Eriksen i Paweł Fajdek.

Także w kuli mężczyzn widzowie ujrzą komplet medalistów z Tokio: mistrza olimpijskiego i rekordziustę świata Ryana Crousera, Joe Kovacsa (obaj USA) i Toma Walsha z Nowej Zelandii.

Supergwiazdą ma być Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamjaki, aktualna mistrzyni świata w biegu na 100 metrów. Pojawią się też mistrzowie olimpijscy w sztafecie mieszanej 4x400 m: Justyna Święty-Ersetić, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska czy Kajetan Duszyński.

Po raz ostatni wystąpi w konkursie Piotr Małachowski (38 l.), dwukrotny wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy w rzucie dyskiem.

- Nie czuję żalu ani ulgi – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Małachowski. - Wyniki, które ostatnio osiągam, nie sprawiają mi już frajdy. Trzeba więc podejść do tego profesjonalnie i powiedzieć „dość”. Będę się teraz zajmował organizacją imprez lekkoatletycznych, chociaż na początku zapewne bardziej będę przeszkadzał niż pomagał zespołowi Marcina Rosengartena (menedżera lekkoatletyki i organizatora Memoriału Skolimowskiej, swojej byłej narzeczonej – red.).

Na Stadionie Śląskim dyskiem ma rzucić nie tylko Piotr, ale także jego 8-letni syn, Henio.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE