MŚ w półmaratonie Gdzie TRANSMISJA TV. MŚ w Gdyni RELACJA NA ŻYWO Gdzie oglądać?

2020-10-17 2:02 dch
Joshua Cheptegei
Autor: AP Joshua Cheptegei

Mistrzostwa świata w półmaratonie TRANSMISJA TV. MŚ w Gdyni RELACJA NA ŻYWO Gdzie oglądać gwiazdy długich dystansów Na jakim kanale PÓŁMARATON? Mistrzowie z Kenii i Etiopii SOBOTA 17.10

Gdynia gości uczestników mistrzostw świata w półmaratonie (21,0975 km). Czempionat miał odbyć się w w kwietniu, ale przeniesiono go na jesień z powodu pandemii. Odbędzie się w sobotę 17 pażdziernika.

Wśród uczestników pojawią się wielkie gwiazdy długich dystansów - oczywiście z Afryki. W biegu kobiet (start o 11.00) aż roi się od... rekordzistek świata. Są aż dwie aktualne rekordzistki, bowiem od kilku lat rekordy kobie w biegach po szosie notuje się dwojako: w biegu z mężczyznami i w biegu jednej płci. Najlepsze w historii wyniki według tych kryteriów należą do Etiopki Ababel Yeshaneh (1:04.31 godz. w biegu z mężczyznami) oraz do Kenijki Peres Jepchorchir (1:05.34 w biegu kobiet). Obie pobiegną w sobotę w Gdyni.

Na starcie stanie była rekordzistka globu, Kenijka Joyciline Kepkosgei, a także aktualna rekordzistka świata w biegu godzinnym, ciemnoskóra Holenderka Sifan Hassan. Tytułu mistrzowskiego zdobytego dwa lata temu w Walencji broni w Gdyni Etiopka Kebede Gudeta.

Faworytem biegu mężczyzn (godz. 12.30) jest Ugandyjczyk Joshua Cheptegei, mistrz świata i świeżo upieczony rekordzista świata na dystansie 10.000 m na bieżni.

Polskim biegaczom trudno wróżyć sukces w tak doborowym towarzystwie.Rywalizacja rozegra się zarówno indywidualnie jak drużynowo.

Zwycięzcom indywidualnym kobiet i mężczyzn przypadną nagrody po 30 tys. dolarów, a zwycięskim zespołom - po 15 tys. USD.

Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport o godz. 10.55.

Najnowsze