Nie żyje znana postać polskiej lekkoatletyki

2020-11-09 11:41
Świeczka
Autor: CC Pixabay.com Wycinki: Tragedia w powiecie płońskim! Nie żyje 22-letni pieszy / Zdjęcie poglądowe

Polska lekkoatletyka poniosła niepowetowaną stratę. Jak informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki, 8 listopada 2020 roku zmarł jeden z najbardziej znanych trenerów tej dyscypliny w naszym kraju, Jerzy Sudoł. Miał 68 lat.

Na stronie internetowej lekkoatletycznej centrali pojawił się następujący komunikat: „Polski Związek Lekkiej Atletyki z ogromnym smutkiem informuje, że w wieku 68 lat zmarł ceniony i zasłużony trener Jerzy Sudoł. Urodził się 14 kwietnia 1952 roku. W młodości uprawiał lekkoatletykę, startując w konkurencjach rzutowych. Pozostał im wierny także jako trener. Wychował wiele pokoleń znakomitych zawodników. Jego podopieczni zdobywali medale mistrzostw Polski, reprezentowali kraj na największych imprezach z igrzyskami olimpijskimi na czele. Był członkiem Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz wiceprezesem Związku. Przez lata pełnił funkcję trenera bloku rzutów. Angażował się w działalność Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2007 roku był jednym ze współorganizatorów lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Poznaniu.

Gwiazda reprezentacji Polski wpadła NA DOPINGU! Przez to opuści IO w Tokio?

Kilka lat temu podczas zgrupowania w Szklarskiej Porębie uległ poważnemu wypadkowi. Od tamtego czasu poznańskie środowisko lekkoatletyczne wielokrotnie angażowało się w pomoc dla trenera”.

Gen. Skrzypczak: Stan wyjątkowy jest konieczny! Pandemia i protesty wymykają się spod kontroli [Super Raport]