Od Szanghaju do Eugene. Znamy kalendarz Diamentowej Ligi 2022

2021-11-25 18:27
Armand Duplantis
Autor: AP Rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis ze statuetką zwycięzcy DL 2021

Czternaście mityngów najwyższej rangi rozegranych zostanie w przyszłym sezonie. Światowa federacja World Athletics (dawniej IAAF) opublikowała kalendarz Diamentowej ligi 2022.

Mityngi odbędą się w dwunastu krajach na czterech kontynentach (Europa, Ameryka Płn., Azja i Afryka). Aż osiem z nich gościć będzie na stadionach Europy Zachodniej. Cykl tradycyjnie już zadebiutuje w stolicy Kataru, Dausze (13 maja). Ostatni, finałowy mityng zaplanowano w Zurychu w dniach 7-8 września. Trzecia z imprez – w Eugene w stanie Oregon – stanowić będzie rekonesans przed przełożonymi o rok mistrzostwami świata w tym samym miejscu (odbędą się w dniach 15-24 lipca). Diamentowa Liga powrócić ma też do Chin, gdzie przewidziano dwa mityngi po trzech latach przerwy. Te poprzednie odbyły się tam w roku 2019, krótko przed początkiem pandemii spowodowanej przez chińskie paskudztwo.

Mityngi nie będą się też odbywać w trakcie mistrzostw Europy w Monachium (15-21 sierpnia). Europejski czempionat powrócić ma po czterech latach (poprzedni odbył się w Berlinie 2018). Rywalizacja obejmuje po 32 konkurencje kobiet i mężczyzn. Zwycięzcami DL w każdej konkurencji zostaną ci, którzy odniosą zwycięstwo w finałowym mityngu w Zurychu. Otrzymają diamentową statuetkę oraz specjalną nagrodę pieniężną (prawdopodobnie 40 tys. USD).

23/05/2021  Gwiazdy lekkoatletyki w Gateshead DIAMENTOWA LIGA 2021 Gdzie oglądać

Kalendarz cyklu Diamentowej Ligi 2022

13 maja – Dauha (Katar)

21 maja – Birmingham lub Londyn (do ustalenia)

28 maja – Eugene (USA)

5 czerwca – Rabat (Maroko)

9 czerwca – Rzym

16 czerwca - Oslo

18 czerwca – Paryż

30 czerwca – Sztokholm

30 lipca – Szanghaj

6 sierpnia – miasto w Chinach (do ustalenia)

10 sierpnia – Monako

26 sierpnia - Lozanna

2 września - Bruksela

7-8 września (finał) – Zurych (Szwajcaria)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze