Paweł Wojciechowski

i

Autor: Cyfra Sport Paweł Wojciechowski

Polski mistrz świata był świadkiem wypadku! Ruszył na pomoc, przerażające szczegóły

2021-11-10 20:22

- Nie wahałem się ani chwili. Miałem 400 m do tego wypadku , więc szybko ruszyłem i po kilkunastu sekundach byłem na miejscu. Myślałem tylko o tym, żeby ratować tych ludzi. Nie wiedziałem, co tam zastanę, wyglądało to strasznie – relacjonuje w rozmowie z SE Paweł Wojciechowski (32 l.), mistrz świata w skoku o tyczce, który był świadkiem wypadku w Bydgoszczy.

Był szary, ponury jesienny dzień. Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy jechał na trening. Zbliżał się do jednego z bardziej ruchliwych skrzyżowań w Bydgoszczy. Nagle jadąca na sygnale karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Po chwili uderzył w nią inny samochód. Siła uderzenia była tak duża, że ambulans przewrócił się na bok. Jedną z pierwszych osób, które ruszyły na pomoc, był Paweł Wojciechowski, były mistrz świata w skoku o tyczce. – Kolega z którym jechałem krzyknął: Paweł, karetka się przewróciła. Zapytałem, czy to żart. Zaprzeczył. Ruszyłem więc natychmiast. Po chwili pojawiła się policja i udzieliliśmy pomocy poszkodowanym. Wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk złożył Sylwii Dekiert specjalną obietnicę! Wszystko się wydało, tego już nie ukryją

Karetka na szczęście nie przewoziła chorego. Jechała do szpitala. Poszkodowany został kierowca ambulansu, który jechał sam. Mężczyzna trafił do szpitala. W samochodzie osobowym były trzy osoby, w tym dziecko - nikomu z nich jednak nic się nie stało.

- Jedna rzecz mnie przeraża w tej całej sytuacji – nikt z przejeżdżających aut się nie zatrzymał, nikt nie pomógł. Ja byłem cały kawałek od tego zdarzenia – 400 m. Co z kierowcami, którzy byli obok? Czemu odjechali, skoro widzieli tak poważnie wyglądające zdarzenie? To przerażające. Długo potem o tym myślałem… Co byłoby, gdyby mnie to spotkało? Kto by się zatrzymał? – zastanawia się Wojciechowski.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Parzęczewski wraca na ring. Zapowiedź gali Tymex Boxing Night 19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany