Adrianna Sułek

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Adrianna Sułek

Halowe mistrzostwa Europy w LA

Pracowałam jak koń, chcę złota – mówi „SE” Adrianna Sułek, najlepsza polska wieloboistka

2023-03-02 12:42

W ubiegłym roku przebojem wdarła się do światowej czołówki wieloboistek. Adrianna Sułek została halową wicemistrzynią świata oraz wicemistrzynią Europy na stadionie. Podczas rozpoczętych w Stambule halowych mistrzostw młoda bydgoszczanka zapowiada walkę o najwyższe cele. Wiele wskazuje, że w piątek (3.03) może stanąć w Turcji na podium.

Anna Kiełbasińska już skosztowała kawy w Stambule. Biegaczka jest wielką koneserką małej czarnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niespełna dwa tygodnie temu podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu Sułek nie miała sobie równych, bijąc rekord Polski w pięcioboju. To nie kres jej możliwości: w opinii wielu, jak i samej zawodniczki, stać ją na wiele więcej. – Wierzę, że jestem stworzona do rywalizacji na najwyższym poziomie – przekonuje Ada w rozmowie z „SE”.

Fantastyczny występ Adrianny Sułek w mistrzostwach Polski! Pobiła rekord kraju, przeszła samą siebie

– Tam odnajduję się najlepiej, czuję się jak ryba w wodzie. Moja praca nie idzie na marne, w kolejnych latach naprawdę będzie wszystko przychodziło dużo łatwiej, bo wiem jak ciężko teraz trenuję – wyznaje szczerze wieloboistka Brdy Bydgoszcz.

Lekkoatleci mają 10 szans medalowych w mistrzostwach kontynentu. Sułek i Swoboda w rolach głównych

Na razie przed podopieczną trenera Marka Rzepki start na halowych mistrzostwach Europy. – W Stambule będzie mnie cieszyło wszystko, a najbardziej złoty medal. Naprawdę przepracowałam ten sezon jak koń, myślałam, że wyniki łatwiej przyjdą, jednak sezon okazał się dla mnie trudny. Mam nadzieję, że w Turcji wszystko skończy się tak, jak sobie zaplanowałam – mówi halowa wicemistrzyni świata, która nie ukrywa, że jej celem jest zdobycie złotego medalu. – Przyjechałam tu z nastawieniem na zwycięstwo – podkreśla kilkadziesiąt godzin przed startem.

Starty Adrianny Sułek podczas HME w Stambule (godziny wg czasu polskiego)

Piątek, 3 marca

7.00 60 m ppł

7.45 skok wzwyż

10.30 pchnięcie kulą

17.10 skok w dal

19.05 800 m

Anna Kiełbasińska relaksuje się przed mistrzostwami w Stambule. Turecka kawa i baklawa pomogą w zdobyciu medalu?
Najnowsze