Rio 2016. Adrian Zieliński też na dopingu? Sztangista podejrzewa SPISEK!

2016-08-11 10:26

- Zacznę od tego, że żadnej oficjalnej informacji nie otrzymałem. O całym zamieszaniu wokół mnie dowiedziałem się od dziennikarzy - powiedział polskim mediom przed wioską olimpijską w Rio Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu, który w środę został oskarżony o stosowanie dopingu. Wcześniej przyłapany został jego brat Tomasz.

Przypomnijmy, że podejrzenia w sprawie Adriana Zielińskiego pojawiły się dopiero dziś, czyli w środę 10 sierpnia. Prawdopodobnie stosował doping, o czym poinformowała "Gazeta Pomorska". Jak twierdzi podpułkownik Dariusz Bednarek, wiceprezes klubu CWSZ Zawisza Bydgoszcz, w którym na co dzień trenują bracia Zielińscy, sam Adrian otrzymał już informację o tym, że przyłapano go na braniu środków niedozwolonych. W Rio miał być jednym z głównych polskich kandydatów do zdobycia medalu olimpijskiego. Bronił złota z igrzysk w Londynie. Czy to koniec marzeń o sukcesie w podnoszeniu ciężarów w Brazylii? Co o swojej sytuacji sądzi Adrian Zieliński? Przeczytajcie rozmowę.

- A gdyby taka oficjalna informacja, że wykryto w twoim organizmie doping, się pojawiła? Rozmumiemy, że utrzymujesz, że jesteś niewinny.
Adrian Zieliński: - Oczywiiście, że tak. To jest niemożliwe. Tak jak już mówiłem w związku z moim bratem - musielibyśmy być skończonymi idiotami, żeby wziąć nandrolon i przylecieć na igrzyska. To jest kompletnie nielogiczne. Podejrzewam jakąś manipulację, spisek. Może coś zostało mi dodane w odżywkach. Nie mam pojęcia, ciężko mi jest zebrać myśli i to jakoś wytłumaczyć. Jeżeli to wszystko się potwierdzi, będę musiał ptrzeprowadzić jakieś śledztwo i z adwokatem dotrzeć do prawdy.

- Kiedy twój brat Tomek został złapany podejrzewałeś, że też możesz mieć problemy?
- Tak. Mieliśmy sygnały, że również może być tak ze mną.

- Jakie sygnały?
- Ludzie zaczęli tak mówić.

- Mówisz o manipulacji i spisku. Ale nandrolon podaje się w formie zastrzyków a nie w odżywkach.
- Jak się dowiedzieliśmy, jest możliwie podanie tego przez chemika w tabletce.

- Kiedy miałeś ostatnie badania?
- 22 lipca. W Rio mnie nie badali.

- Masz wyniki ostatniej kontroli przeprowadzonej w Polsce?
- Nie, bo podobno jest awaria maszyny i od miesiąca żadne próbki nie były badane. Dla mnie to jest niedorzeczne po prostu. Przyjeżdżali co tydzień, pobierali krew i mocz, ale tego nie badali.

- Ten start olimpijski ci się wymyka...
- Macie rację. Choć tak jak powiedziałem, nie mam żadnych oficjalnych informacji, to są tylko sygnały, które dochodzą. Po aferze z bratem byłem rozbity i załamany. Aż płakałem. Teraz aż brak mi słów. Jestem tym wszystkim rozwalony! Wkrótce miałem zostać ojcem. Czy ryzykowałbym, biorąc doping?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze