Skok o tyczce wraca na areny. Na razie do kina samochodowego

2020-05-20 17:41 DCH
Tyczka na Wyspie
Autor: Robin Jesse Tyczka na Wyspie

Zanim rozpocznie się (oby!) sezon lekkoatletyczny, szlak ku mityngom coraz śmielej przecierają tyczkarze. Na 12 czerwca zapowiedziano pierwszy od chwili pandemii „prawdziwy” konkurs w Düsseldorfie.

W tym miesiącu rozegrano zdalnie dwa konkursy „ogrodowe” z udziałem tyczkarzy i tyczkarek światowej elity. W obu jednak nie skakano na wysokość, a na ilość (jak najwięcej udanych skoków na określonej wysokości w ciągu pół godziny).

Tym razem wszystko ma być zgodnie z przepisami zawodów lekkoatletycznych. I to z udziałem widzów!

Miejsce konkursu „Flight Night in Düsseldorf” ma być kino samochodowe w tym niemieckim mieście. Widzowie siedzieć będą zatem w swoich autach śledząc rywalizację na żywo oraz na wielkim ekranie i słuchając komentarza na częstotliwości radiowej. Cena biletu dla dwojga: 22 euro.

Wystartują najlepsi tyczkarze niemieccy, m.in. były mistrz i wicemistrz świata Raphael Holzdeppe, aktualny młodzieżowy mistrz Europy Bo Kanda Lita Baehre czy Torben Blech.

Tyczka w kinie samochodowym to kolejna arena dla tej konkurencji, którą rozgrywano już m, in. w centrach handlowych, na dworcach, na ulicy czy przy molo w Sopocie.