Jakub Krzewina

i

Autor: SE Jakub Krzewina

Szok! Jakub Krzewina ZAWIESZONY! Grozi mu bardzo surowa kara

2021-04-30 10:38

Takiego obrotu spraw lekkoatletyczni kibice nie mogli się spodziewać. Znany biegacz Jakub Krzewina został zawieszony! Według informacji przekazanych przez "Przegląd Sportowy" sportowcowi grożą nawet dwa lata dyskwalifikacji! Wszystko przez nieprawidłowości, jakich dopuścił się przy testach dopingowych. Jakub Krzewina rozpoznawalny stał się po halowych mistrzostwach świata 2018, gdy wraz z kolegami ze sztafety 4x400 metrów wywalczył złoty medal.

Jakub Krzewina kibicom dał się poznać szczególnie dobrze w trakcie halowych mistrzostw świata w Birmingham. W 2018 roku sportowiec i żołnierz wraz z kolegami ze sztafety 4x400 metrów zdobył złoty medal prestiżowej imprezy. Pierwszego dnia maja miał być członkiem zespołu, który w Chorzowie wystartuje na zawodach World Athletics Relays. Tylko awans do finału da biało-czerwonym przepustkę na igrzyska olimpijskie w Tokio. Problem w tym, że reprezentanci naszego kraju będą musieli radzić sobie bez Krzewiny. Jak podał "Przegląd Sportowy", 30-latkowi grożą nawet dwa lata przymusowej dyskwalifikacji za to, czego dopuścił się przy okazji testów dopingowych.

Zobacz: Wesołym krokiem po medal w Chorzowie. Najpierw tańce, potem medale

Sonda
Czy Jakub Krzewina zasłużył na surową karę?

Krzewina zawieszony przez POLADA

Polska Agencja Antydopingowa wydała decyzję, w myśl której Jakub Krzewina został zawieszony jako zawodnik i nie może brać udziału w zawodach. Chodzi o to, że biegacz trzy razy podał nieprawidłowy adres pobytu, co potraktowano jako naruszenie obowiązujących przepisów. Grozi mu za to surowa kara, ale może jeszcze się wybronić, ponieważ 7 maja stanie przed Panelem Dyscyplinarnym. Jeśli uda mu się udowodnić niewinność, to wróci do sportu.

Sprawdź: ROZPALONY! Karpiel-Bułecka nie wytrzymał, gdy zobaczył wijącą się Annę Lewandowską w obcisłym stroju

Lekkoatletka Joanna Fiodorow pokazuje proste ćwiczenia, które możesz wykonać w domu

Jakubowi Krzewinie grozi surowa kara

Głos w tej sprawie zabrał dyrektor POLADA. - Informuję, iż trwa postępowanie w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych przez zawodnika Jakuba Krzewinę. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w zakresie podawania danych pobytowych do systemu ADAMS. Zawodnik został tymczasowo zawieszony do wyjaśnienia sprawy, grozi mu kara od roku do dwóch lat dyskwalifikacji. Rozprawa przed Panelem Dyscyplinarnym odbędzie się 7 maja - powiedział Michał Rynkowski "Przeglądowi Sportowemu".

Zobacz: Żona Dariusza Szpakowskiego pod koniec lat 80. zagrała w "Porno" z Katarzyną Figurą. To był wielki hit

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze