Tomasz Majewski leci do Rio! Polak popchnął kulę do minimum olimpijskiego!

2016-05-14 16:35
Tomasz Majewski leci do Rio!
Autor: Eastnews

Tomasz Majewski z minimum olimpijskim na igrzyska w Rio! Polski kulomiot w chińskim Szanghaju uzyskał wynik 20,76 m i do Brazylii będzie mógł ruszyć po trzeci kolejny złoty medal.

Polak potwierdził to, co zapowiadał od jakiegoś czasu. Jego forma rośnie, a plan treningowy nie został znacząco zdezorganizowany przez urazy, które męczyły naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego w poprzednich sezonach. W Szanghaju mógł więc skupić się tylko na swoim występie. I wyszło znakomicie. Już w pierwszej próbie uzyskał wymagane 20,5 metra (przekroczył granicę o 26 centymetrów), co dało mu czwarte miejsce w konkursie. Lepsi od niego okazali się tylko Kurt Robert (21,40), Tom Walsh (21,20) oraz Joe Kovacs (20,82). I chociaż wynik nie daje większych perspektyw na medal, do igrzysk zostało jeszcze trochę czasu, a nasz lekkoatleta przyzwyczaił już kibiców, że w trakcie najważniejszych zawodów nieoczekiwanie potrafi przerzucić teoretycznie mocniejszych konkurentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze