Kulig, Gruszecki, Hrycaniuk

Autor: EastNews Kulig, Gruszecki, Hrycaniuk

MŚ w koszykówce: KIEDY i O KTÓREJ kolejny mecz Polaków? DRABINKA Polski o miejsca 5-8

2019-09-11 15:49

Mistrzostwa świata w koszykówce 2019: KIEDY kolejny mecz Polski? GODZINA meczu Polski na MŚ w koszykówce. Z kim Polacy zagrają w kolejnym meczu MŚ koszykarzy 2019? Polacy odpadli z walki o medale mistrzostw świata, ale dalej grają o wyrównanie rekordowej pozycji zdobytej przez reprezentację w 1967 roku. DRABINKA MECZÓW Polski o miejsca 5-8.

Biało-czerwoni jak lwy grali w ćwierćfinale z Hiszpanią. Podopieczni Mike'a Taylora bardzo długo utrzymywali mały dystans do rywali. Niestety, ekipa z Półwyspu Iberyjskiego odskoczyła nam w połowie czwartej kwarty i wygrała całe spotkanie dwunastoma punktami 90:78. Mimo to, nie można mówić o tym, by kadra przyniosła wstyd.

- Hiszpania ma zawodników na najwyższym poziomie. Takim koszykarzom łatwiej jest regularnie wpływać na grę. To było ważnym czynnikiem. Zadecydował jednak talent Hiszpanów i umiejętność wykorzystywania przewag - powiedział po spotkaniu dla "Przeglądu Sportowego" Mike Taylor.

Polacy zagrają pierwsze spotkanie w drabince o miejsca 5.-8. Podopieczni Mike'a Taylora zagrają w pierwszym spotkaniu w czwartek 12. września o godzinie 15:00. Na razie nie znamy przeciwnika - ten pojawi się w środowe popołudnie. Biało-czerwoni zagrają z przegranym z ćwierćfinału Australia - Czechy.

MŚ w koszykówce 2019: DRABINKA O MIEJSCA 5-8

Czwartek, 12.09:

Mecz numer 1 - 13:00 Serbia - Stany Zjednoczone
Mecz numer 2 - 15:00 Polska - Australia/Czechy

Sobota, 14.09:

Mecz o siódme miejsce - 10:00 Serbia/Stany Zjednoczone - przegrany meczu numer 2
Mecz o piąte miejsce - 14:00 Serbia/Stany Zjednoczone - zwycięzca meczu numer 2