Robert Lewandowski kontuzja. Co dolega Polakowi? Ile przerwy go czeka?

2020-02-26 17:10 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

W środowe popołudnie Bayern Monachium poinformował, że Robert Lewandowski podczas meczu Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn doznał kontuzji. Tym samym reprezentant Polski będzie wyłączony z gry na co najmniej cztery tygodnie, co będzie stanowiło ogromny problem zarówno dla szkoleniowca Bawarczyków, Hansiego Flicka, jak i selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. Kontuzja - Robert Lewandowski? Co dolega Polakowi? Ile przerwy czeka Roberta Lewandowskiego?

Robert Lewandowski konuzjowany! Wypadnie na bardzo długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wydawało się, że "Lewy" to piłkarz wręcz niezniszczalny. W zawodowej karierze nigdy nie doznał urazu, który wykluczył go z gry na dłuższy okres. Również jednak i w takiej kwestii zawsze musi przyjść ten pierwszy raz. Na kapitana reprezentacji Polski padło teraz, w trakcie meczu Champions League z Chelsea. Z perspektywy spotkania nic na to nie wskazywało. Polak spędził bowiem na murawie pełne 90 minut, a dodatkowo spisał się fantastycznie, bo zanotował dwie asysty oraz zdobył bramkę.

Bayern Monachium poinformował, że w trakcie meczu Ligi Mistrzów z Chelsea, snajper doznał kontuzji lewego kolana. Dodatkowo mistrzowie Niemiec określili czas wymagany na rekonwalescencję 31-latka. Konieczne są cztery tygodnie, nim piłkarz ponownie zacznie trenować z pełnym obciążeniem i będzie do dyspozycji trenera Hansiego Flicka na spotkania monachijczyków, a także selekcjonera Jerzego Brzęczka pod kątem reprezentacyjnym.

Lewandowski nie pojawi się więc na boisku w rewanżowym starciu z Chelsea na Allianz Arena, ale nie wygląda to na zbyt duże zmartwienie Bawarczyków. Z Londynu wywieźli bowiem okazałą zaliczkę 3:0. Co innego jeżeli chodzi o zmagania w Bundeslidze - tam Bayern niemal łeb w łeb rywalizuje o pozycję na szczycie klasyfikacji z RB Lipsk.

Najnowsze