Krzysztof Piątek ofiarą OKRUTNYCH KPIN. Dziennikarze nazwali go...

2020-02-13 19:12 CH
Krzysztof Piątek, Hertha Berlin
Autor: East News Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek na celowniku hiszpańskiego dziennika "Marca"! Chodzi o zadziwiającą skuteczność polskiego napastnika. Jednak nie pod bramką rywali, ale... w wykańczaniu kolejnych szkoleniowców. Dziennikarze największej sportowej gazety poświęcili Piątkowi duży artykuł. Wyliczyli ciekawe statystyki i nazwali polskiego napastnika Herthy Berlin... ZGNIATACZEM TRENERÓW! Czy słusznie?

Statystyki są dla Krzysztofa Piątka bezlitosne. Jak wyliczyli dziennikarze hiszpańskiego dziennika "Marca", polski napastnik w ciągu zaledwie półtora roku miał już... 8 trenerów w klubach, w których w tym czasie występował. Juergen Klinsmann, który właśnie w atmosferze skandalu przestał być trenerem Herthy Berlin, to - zdaniem autora artykułu - jego kolejna i najnowsza ofiara. "Marca" zwraca uwagę na zadziwiającą skuteczność Piątka w tym aspekcie. Kiedy tylko pojawi się w jakimś klubie, jego nowy szkoleniowiec musi się liczyć z tym, że wkrótce straci pracę. Zgniatacz trenerów - tak nazwali reprezentanta Polski dziennikarze z Hiszpanii.

Oto lista ośmiu klubowych opiekunów "Il Pistolero" i dokonania naszego napastnika, gdy strzelał dla nich bramki. Wyliczenia są rzeczywiście ciekawe. Tylko czy te kolejne dymisje były winą Piątka? Raczej należy to traktować jako ciekawostkę.

  1. Dawid Ballardini (Genoa) - 8 meczów, 13 gole
  2. Ivan Jurić (Genoa) - 8 meczów, 3 gole i 1 asysta
  3. Cesare Prandelli (Genoa) - 5 meczów, 3 gole
  4. Gennaro Gattuso (Milan) - 21 meczów, 11 goli i 1 asysta
  5. Marco Giampaolo (Milan) - 7 meczów, 2 gole
  6. Stefano Pioli (Milan) - 13 meczów, 3 gole, 2 asysty
  7. Juergen Klinsmann (Hertha) - 3 mecze, 1 gol
  8. Alexander Nouri (Hertha) - jeszcze nie zadebiutował
Najnowsze