Kumpel Lewandowskiego czuje się ZRANIONY. Nie chcieli mu zapłacić 100 MILIONÓW

2020-11-12 16:40 md
David Alaba
Autor: Cyfrasport David Alaba

Kwestia wygasającego kontraktu Davida Alaby w Bayernie Monachium wzbudza nie lada emocje. Coraz więcej wskazuje na to, że Austriak po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z szeregami zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Powodem są rozbieżności finansowe. Do kwestii negocjacji postanowił odnieść się ojciec piłkarza nie pozostawiając złudzeń, jak czuje się jego syn.

Alaba ustawił się na bardzo dobrej pozycji negocjacyjnej. Bez wątpienia należy bowiem do grona najważniejszych zawodników bawarskiego zespołu, a jednocześnie jego umowa wygasa i już od 1 stycznia gracz będzie mógł prowadzić rozmowy z dowolonymi klubami bez pytania Bayernu o zgodę. Monachijczykom oczywiście marzy się zatrzymanie defensora u siebie, ale będzie o to bardzo trudno. Włodarze niemieckiej ekipy nie mogą bowiem dogadać się z zawodnikiem pod względem finansowym.

Wyszła na jaw prawda o ojcu Roberta Lewandowskiego. Te słowa ZAWAŻYŁY na wszystkim

Jak informują zagraniczne media, Alaba chcąc wykorzystać fakt wygasającej umowy żąda o pensję w wysokości 20 mionów euro rocznie, a więc niemal 100 milionów złotych. I choć Bayern w tej kwestii jest gotów poświęcić się finansowo, to nie aż tak. Mówi się, że sufit Niemców sięga podstawowej wypłaty rzędu 11 milionów euro, a kolejnych kilka milionów gracz mógłby zainkasować w bonusach. To jednak nie zadowala przedstawiciela Austriaka, Piniego Zahaviego. Wszystko wskazuje na to, że latem piłkarz przeniesie się do innego klubu.

Do zaistniałej sytuacji odniósł się ojciec Davida Alaby, George. - Mój syn jest rozczarowany i boli go taka postawa klubu. Trudno powiedzieć, jak ostatecznie potoczą się te sprawy, ale David nie zamierza się załamywać, nawet jeśli będzie musiał odejść z Bayernu. Ma silną psychikę - podkreślił Alaba senior.

Jeśli nie dojdzie do przełamania impasu, wkrótce ujrzymy Austriaka w nowym klubie. Bez wątpienia topowym - mówi się o silnym zainteresowaniu m.in. Realu Madryt czy Paris Saint-Germain. 

MATERLA o walce z Soldiciem i relacjach z SOBOTĄ. Vlog Andrzeja Kostyry
Najnowsze