Świat zachwyca się gestem Lewandowskich! "Obłędna darowizna!"

2020-03-21 21:53 DaO
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Autor: Instagram/annalewandowskahpba Robert Lewandowski i Anna Lewandowska

Cały świat zachwycony jest niesamowitym gestem Roberta i Anny Lewandowskich. Kapitan reprezentacji Polski i trenerka fitness wpłacili na walkę z koronawirusem milion euro. Ich postawa została doceniona przez światowe media. Miłe słowa o ich geście napisano m.in. na niemieckich portalach. "Obłędna darowizna" - pisał Sport1.de, "Kolejna gwiazda Bayernu sięgnęła głęboko do kieszeni" - dodał "Bild".

- Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - czytamy w mediach społecznościowych Lewandowskich.

To kolejny taki gest ze strony znanych osób w ostatnim czasie. Każdy kto może włącza się w walkę z koronawirusem, bo jak najszybsze wyjście z kryzysu leży w interesie wszystkich. Jak trudną walkę toczymy możemy przekonać się patrząc na Włochy, Hiszpanię, czy Francję. Liczby zakażonych rosną tam w lawinowym tempie i każda pomoc jest na wagę złota.

Paolo Maldini i jego NASTOLETNI syn mają KORONAWIRUSA. Ostre działania

Nie dziwi więc, że światowe media są pod ogromnym wrażeniem gestu Lewandowskich. O przekazaniu miliona euro na walkę z koronawirusem napisały największe portale na świecie. - Napastnik Bayernu Monachium i jego żona Anna wnieśli hojny wkład i przesłali inspirującą wiadomość dla cierpiących z powodu globalnej pandemii, która nadal się rozprzestrzenia - napisali dziennikarze "The Mirror". - Bardzo hojny prezent od Lewandowskiego i jego żony. Para przekazała milion euro - czytamy na RMC Sport.

Najnowsze