FIFA, Gianni Infantino, Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, FILE Prezydent FIFA i prezydent Rosji - Infantino oraz Putin

FIFA wyprowadza kolejny cios Rosji. Wstrzymano wypłatę ogromnych pieniędzy

2022-04-21 15:36

FIFA i UEFA niechętnie sankcjonowały rosyjski futbol, ale pod naciskiem opinii publicznej i krajowych federacji ostatecznie rosyjskie kluby i reprezentacje zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych. Teraz FIFA postanowiła nałożyć kolejne sankcje na Rosję, zawieszając wypłatę pieniędzy za organizację mistrzostw świata w 2018 roku.

Sankcje nakładane przez piłkarskie organizacje mocno odbiły się na rosyjskim futbolu. Reprezentacja Rosji nie mogła zagrać z Polską w półfinale barażów do mistrzostw świata, dzięki czemu Polacy automatycznie znaleźli się w finale i rozegrali tylko jedno spotkanie, wygrane 2:0 ze Szwecją. Co więcej, z europejskich rozgrywek wykluczono także rosyjskie kluby. Okazuje się jednak, że FIFA nie poprzestała na tym i zawiesza wypłacenie Rosji ogromnej sumy pieniędzy za zorganizowanie mistrzostw świata w 2018 roku.

Fatalne wieści dla kibiców reprezentacji Polski! Znamy ceny biletów na najbliższe mecze, trzeba się wykosztować

Kolejny cios dla Rosji ze strony FIFA

FIFA ogłosiła, że zawiesza płatności za organizowany przez Rosję mundial w 2018 roku. Kwota nie jest mała, bowiem to aż 100 mln dolarów. Rosjanie mają jednak nadzieję, że pieniądze te prędzej czy później trafią do nich, bowiem jak słusznie zauważono, ich wypłata nie została anulowana, a „jedynie” zawieszona.

Manchester United będzie miał nowego trenera. Oficjalne potwierdzenie klubu, wielkie nazwisko na Old Trafford

 – Środki z FIFA można byłoby przeznaczyć na system szkolenia młodzieży. Otrzymano już 30 procent tej kwoty. Teraz FIFA zawiesiła środki, ale ich nie anulowała. W związku z tym mamy nadzieję, że w oparciu o stanowisko FIFA, pieniądze ostatecznie nie zostaną anulowane – stwierdził Maksym Mitrofanow, dyrektor ds. rozwoju rosyjskiej federacji w rozmowie ze stacją RT.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Najnowsze