MŚ 2018: 1/8 Francja-Argentyna: Olivier Giroud i Antoine Griezmann

Autor: AP Photo/Ricardo Mazalan Olivier Giroud i Antoine Griezmann podzczas meczu Francja-Argentyna w 1/8 finałów mistrzostw świata w Rosji

MŚ 2018: Francja - Argentyna 4:3. Zapis relacji NA ŻYWO [WYNIK, SKŁADY]

2018-06-30 18:00

Fenomenalny mecz w Kazaniu! Siedem goli, niektóre naprawdę nadzwyczajnej urody, wielkie emocje, zwroty akcji i walka do końca - to zafundowali nam Francuzi i Argentyńczycy. Ostatecznie to ci pierwsi wygrali 4:3 i teraz zagrają w ćwierćfinale mundialu. Poniżej zapis relacji na żywo z tego spotkania!

FRANCJA - ARGENTYNA 4:3 (1:1)

Bramki: Antoine Griezmann 13, Benjamin Pavard 57, Kylian Mbappe 64, 68 - Angel Di Maria 41, Gabriel Mercado 48, Sergio Aguero 93

Żółte kartki: Blaise Matuidi, Benjamin Pavard, Olivier Giroud - Marcos Rojo, Nicolas Tagliafico, Javier Mascherano, Ever Banega, Nicolas Otamendi

Francja: Lloris - Pavard, Umtiti, Varane, Hernandez - Pogba, Kante, Matuidi (75. Tolisso) - Mbappe (89. Thauvin), Giroud, Griezmann (83. Fekir)

Argentyna: Armani - Mercado, Otamendi, Rojo (46. Fazio), Tagliafico - Perez (66. Aguero), Mascherano, Banega - Pavon (75. Meza), Messi, Di Maria

Francja - Argentyna

Witamy w relacji LIVE z meczu Francja - Argentyna!

Już za kwadrans rozpocznie się niewątpliwy hit fazy 1/8 finału mistrzostw świata, czyli mecz Francja - Argentyna. Przed turniejem obie drużyny celowały nawet w tytuł, ale dziś jedna z nich odpadnie. A więc jeden z faworytów pojedzie do domu. Kto to będzie?

Argentyna bardzo męczyła się, by w ogóle do 1/8 awansować. Wyjście z drugiego miejsca w grupie zapewniła sobie... w 86. minucie ostatniego spotkania fazy grupowej z Nigerią. Bardzo ważnego gola zdobył wtedy Marcos Rojo. Francja na pierwszym etapie turnieju też nie zachwycała, ale jednak nie zaznała ani jednej porażki - pokonała Australię i Peru, a w ostatnim meczu zremisowała bezbramkowo z Danią.

Składy obu drużyn. Trzeba jednak zaznaczyć, że Francja raczej zagra zestawieniem 4-3-3 z Pogbą, Kante i Matuidim w środku oraz Griezmannem, Mbappe i Giroud z przodu.

Obie drużyny wychodzą już na boisko Kazań Areny wyprowadzane przez irańskiego arbitra Alirezy Faghaniego. Za kilka chwil hymny obu państw!

Trwają właśnie hymny, a my postanowiliśmy przypomnieć ozdobę meczu Argentyna - Nigeria. Genialne podanie od Banegi, fenomenalne przyjęcie Messiego i gola.

1'

ZACZĘL!

4'

Spokojny początek meczu. Ale tego można się spodziewać, że oba zespoły będą grać dość zachowawczo. Argentyna przy piłce, Francja przyczajona za podwójną gardą. I na razie ostro grają "Trójkolorowi".

6'

Teraz z kolei ładna, szybka kontra Argentyny. Dobre podanie na lewe skrzydło do Di Marii, ale jego dośrodkowanie przeciągnięte. I piłka wyszła za linię końcową za polem karnym.

8'

Ułańska fantazja Mbappe, który na przebój ruszył między trzech rywali i został sfaulowany tuż przed polem karnym. Będzie dobra szansa dla Francji na strzał z rzutu wolnego.

9'

Poprzeczka! Kapitalne uderzenie lewą nogą Griezmanna, piłka idealnie ominęła mur i wydawało się, że trafi do siatki, ale odbiła się od obramowania bramki!

12'

Rzut karny dla Francji! Kolejny fenomenalny rajd Mbappe i Rojo fauluje go w szesnastce!

13'

GOOOOL! 1:0 DLA FRANCJI!

Do piłki podszedł Griezmann, zupełnie zmylił Armaniego, który rzucił się w swoją lewą stronę. A snajper Atletico strzelił w środek i może cieszyć się z gola!

14'

18'

Tu kapitalna akcja Mbappe i faul Rojo.

20'

Niesamowite, co z obroną Argentyny robi dziś Mbappe. Kolejna szarża i jeszcze jeden faul rywala! Tym razem na linii pola karnego i będzie tylko rzut wolny. Nie potrafią go zatrzymać Argentyńczycy.

21'

22'

Tym razem do rzutu wolnego podszedł nie Griezmann, a Pogba. I uderzył dramatycznie. Mocno, ale piłka poleciała w trybuny. A to naprawdę sztuka strzelić tak z szesnastu metrów.

24'

Argentyńczycy mają już dwie żółte kartki. Za faul w polu karnym ukarany został Rojo, a niedługo później Tagliafico. Obie te sytuacje to przewinienia na Mbappe. Jest niesamowity.

27'

Na razie Messi - podobnie jak w meczach z Chorwacją i Nigerią - niezbyt widoczny. Francuzi dobrze odcinają go od podań.

30'

32'

Mbappe znów w polu karnym! Dostał podanie z prawej strony "szesnastki", zakręcił Tagliafico i szukał strzału, ale argentyński obrońca tym razem zachował czujność i nie dał się ograć.

38'

Messi wpadł z piłką w pole karne, ale tam odebrał mu ją... Griezmann. Argentyńczycy domagali się rzutu karnego, jednak sędzia miał inne zdanie. A sam Messi nawet nie protestował.

40'

Pavard podłączył się do akcji ofensywne i mocno dośrodkował, a Giroud był o włos, by uderzyć piłkę głową! Ta poleciała jednak zbyt wysoko.

41'

GOOOOOL! 1:1! ARGENTYNA WYRÓWNAŁA!

Co za gol Di Marii! Banega podał mu piłkę przed pole karne, ten przyjął, miał mnóstwo czasu, ułożył sobie futbolówkę i huknął w okienko nie do obrony. Ależ bramka!

44'

46'

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. FRANCJA - ARGENTYNA 1:1.

Ta pierwsza połowa nie stała może na oszałamiająco wysokim poziomie, ale byliśmy świadkami dwóch kapitalnych indywidualnych popisów. Pierwszy, to Kylian Mbappe, który z argentyńskimi obrońcami robi dziś dosłownie co chce. Drugi to genialny strzał z dystansu Angela Di Marii, który w poprzednich meczach był jednym z najsłabszych piłkarzy swojej drużyny, ale dziś zdobył jednego z najpiękniejszych goli na całym turnieju.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

47'

Jedna zmiana w zespole Argentyny. Zszedł z boiska Rojo, który w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. W jego miejsce pojawił się Fazio.

48'

Kapitalna, indywidualna akcja Di Marii, który na skrzydle efektownie ograł Pavarda i został sfaulowany. Rzut wolny na granicy pola karnego. Przy piłce już Banega, który zapewnie będzie dośrodkowywał.

48'

GOOOOOL! 2:1 DLA ARGENTYNY!

Ależ szczęście Argentyny! Po dośrodkowaniu Banegi piłka trafiła do Messiego, ten ułożył sobie piłkę do strzału i uderzył w... Mercado. Futbolówka odbiła się od obrońcy, zupełnie zmyliła Llorisa i wpadła do siatki.

52'

53'

56'

57'

Ale fatalny błąd popełnili teraz Fazio i Armani! Griezmann przejął piłkę i mógł ją kopnąć do pustej bramki, ale obaj Argentyńczycy się zrehabilitowali i zatrzymali Francuza!

58'

GOOOOOL! 2:2! FRANCJA WYRÓWNAŁA!

Ależ KAPITALNE gole w Kazaniu! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Hernandeza, akcję przed polem karnym zamykał Pavard, który cudownie uderzył z wolaja w samo okienko. Co za mecz!

60'

61'

64'

GOOOOOL! 3:2 DLA FRANCJI!

FENOENALNY mecz w Kazaniu! Co tu się dzieje! Kapitalnie znów zachował się znów Mbappe, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, szybkim, krótkim zwodem minął rywala i mocnym strzałem lewą nogą pokonał Armaniego. Na razie ten rewelacyjny 19-latek bohaterem spotkania!

66'

Ofensywna zmiana w zespole Argentyny. Aguero zastąpił Pereza.

67'

69'

GOOOOL! 4:2 DLA FRANCJI!

Cudownie Francuzi wyprowadzili akcję z własnej połowy. Kilka podań, piłka trafiła do Giroud, a ten uruchomił prostopadłym zagraniem Mbappe. A młodziutki napastnik w sytuacji sam na sam z Armani drugi raz tego dnia trafił do siatki!

71'

Argentyna się otworzyła, a Francja zabójczo kontruje! Kolejna błyskawiczna akcja, podanie do Giroud i strzał, jednak piłka ląduje na bocznej siatce!

74'

75'

Zmiana w obu drużynach. W Argentynie Meza za Pavona, we Francji Tolisso za Matuidiego.

77'

Francuzi znów przyczajeni na własnej połowie, a Argentyna próbuje coś zdziałać. Choć ta wiara w dobry wynik gaśnie z minuty na minutę. A "Trójkolorowi" wciąż groźnie kontrują. Z tak szybkimi zawodnikami, jak Mbappe czy Griezmann to naprawdę zabójcza broń.

82'

Argentyna bije głową w mur. Nieco przypomina to ich postawę w końcówce spotkania z Nigerią. Widać, że chcą, ale atakują chaotycznie, bez pomysłu, z nadzieją na błysk Messiego czy Di Marii. I na razie nie przynosi to efektu.

84'

Aguero znalazł się w polu karnym i na trybunach podniosła się wrzawa, ale Pavard umiejętnie wywierał na nim presję i nie pozwolił ani celnie strzelić, ani dokładnie podać.

85'

Miał swoją okazję Messi! Poszedł sam, na przebój, wpadł w pole karne i uderzył prawą nogą, ale za bardzo w środek bramki! I broni łatwo Lloris.

89'

Ostatnia zmiana w zespole Francji. Schodzi z boiska bohater tego meczu, Kylian Mbappe, żegnany owacją na stojąco. W jego miejsce Thauvin.

91'

Sędzia doliczył cztery minuty. 240 sekund nadziei Argentyny.

93'

GOOOOL! 4:3! ARGENTYNA JESZCZE WALCZY!

Będą jeszcze emocje w końcówce! Messi idealnie dośrodkował w pole karne, piłka minęła jednego z obrońców, a Aguero głową trafił do siatki. Jest gol kontaktowy i kilkadziesiąt sekund na to, by jeszcze wyrównać. Ależ to byłaby historia!

96'

I jeszcze jedna okazja dla Argentyny! Ale piłka poza boiskiem!

96'

KONIEC MECZU! FRANCJA - ARGENTYNA 4:3!

Nieprawdopodobny mecz. Cudowne gole, zwroty akcji, mnóstwo emocji, walka do końca. Tu było po prostu wszystko. I aż szkoda, że sędzia gwizdnął po raz ostatni. Bo było to zdecydowanie najlepsze spotkanie mundialu w Rosji!

Z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za śledzenie relacji z tego szalonego meczu i już o 20:00 zapraszamy na spotkanie Urugwaj - Portugalia. Bądźcie z nami!