Hakerzy ujawnili gigantyczny skandal! Mundial w Rosji został kupiony?

2019-10-31 13:44 MSo
Mistrzostwa świata w Rosji, MŚ 2018, mundial,  piłka telstar
Autor: Eastnews Mistrzostwa świata w Rosji, MŚ 2018, mundial, piłka telstar

Czy sport stał się czysty? Kibice od lat mają co do tego wątpliwości - nie tylko jeśli chodzi o same spotkania, ale również organizowanie dużych, chociażby piłkarskich, imprez! Tym razem oskarżenia i rzekome dowody w tym temacie przekazali rosyjscy hakerzy. Ci mają mieć poszlaki świadczące o tym, że ktoś mógł próbować przekupić osoby decydujące o wyborze organizatora.

Zeszłoroczny mundial w Rosji budził gigantyczne kontrowersje! Polityczni więźniowie czy konflikt z Ukrainą - to tylko nieliczne kwestie, które podnoszono w sprawie organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. Tym razem rosyjscy hakerzy opublikowali materiały, które mają świadczyć o możliwej korupcji w sprawie przyznania turnieju Rosji!

Jak poinformował "The Insider", hakerzy opublikowali akta członków komisji do spraw wyboru organizatora, w których Rosjanie mieli opisane, ile pieniędzy trzeba zapłacić konkretnemu działaczowi. Najwięcej kosztować miał Franz Beckenbauer, któremu za poparcie trzeba było zapłacić trzy miliony i ewentualne kolejne półtora miliona euro, jeśli kandydatura zostanie wybrana.

Ową kwotę trzeba było przekazać przez Fedora Radmanna, bliskiego współpracownika. By uzyskać poparcie Michela Platiniego, należało dogadać się w odpowiedni sposób ze sponsorami UEFA, a w przypadku Geoffa Thompsona prezent miałaby otrzymać jego żona. Anglik na razie wszystkiego się jednak wypiera.

Byli też tacy, którzy nie bawili się w tej sprawie i po prostu przyjmowali pieniądze. Marios Lefkaritis, Jack Warner, Renald Temari czy Amos Adam zwyczajnie przyjmowali konkretne sumy gotówkowe. W grę wchodziło nawet półtora miliona euro! Czy można się spodziewać konkretnych działań w tej sprawie? Zapewne nie. Franz Beckenbauer nie odpowiada już za sprawę z 2006 roku ze względów zdrowotnych, a wielu pozostałym działaczom sprawa zapewne się upiecze...

Najnowsze