Flaga Rosji

i

Autor: SHUTTERSTOCK Flaga Rosji

Ostra reakcja

Kolejny piłkarz wyrzucony z reprezentacji narodowej. Powód? Transfer do rosyjskiego klubu

2022-09-06 19:14

Świat sportu coraz częściej zaczyna się uginać w sprawie udziału rosyjskich sportowców w różnych zmaganiach. Nie brakuje jednak tych, którzy wciąż nie zapominają o inwazji Rosji na Ukrainę i toczonych działaniach na terytorium naszego sąsiada. Mathias Normann to reprezentant Norwegii w piłce nożnej. W tym momencie jest już byłym kadrowiczem. Wszystko przez transfer do Dynama Moskwa.

Norweska Federacja Piłki Nożnej wraz z trenerem kadry Stale Solbakkenem podjęła decyzję o wykluczeniu pomocnika Mathiasa Normanna z drużyny narodowej za dołączenie do Dynama Moskwa. Normann jest formalnie zawodnikiem innego rosyjskiego zespołu FK Rostów, z którego w poprzednim sezonie został wypożyczony do angielskiego Norwich City. Po powrocie do Rostowa został ponownie wypożyczony, tym razem do ligowego rywala - Dynama Moskwa.

Reprezentant kraju wyrzucony z kadry! Stanowcza reakcja

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę światowe organizacje piłki nożnej FIFA i UEFA podjęły zdecydowane kroki przeciwko Rosji wykluczając wszystkie rosyjskie drużyny z rozgrywek międzynarodowych, dlatego norweska federacja na czele z przewodniczącą Lise Klaveness oraz trenerem kadry postanowiła stanowczo zareagować w tej sprawie.

Ireneusz Jeleń o zakończeniu kariery i podejściu młodych piłkarzy. Te słowa mogą zaskoczyć

Super Sport - Iga Świątek vs. Jule Niemeier

"Nie jest rolą federacji wypowiadanie się na temat wyboru klubu przez naszych zawodników, ale jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Cała norweska i europejska piłka jest zgodna co do tego, że należy wywierać presję na Rosję jako agresora w tym konflikcie zbrojnym. Wszystkie rosyjskie drużyny są wykluczone z międzynarodowych zawodów sportowych. Dlatego musimy podjąć zdecydowane kroki i Normann nie może reprezentować Norwegii na arenie międzynarodowej, gdy jednocześnie gra dla rosyjskiego klubu" - uzasadniła w wydanym oświadczeniu Klaveness.

Maciej Rybus i jego rodzina. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej

Dla kadry narodowej od swojego debiutu w 2019 roku 26-latek zagrał w 12 meczach. W tym czasie Norwegia nie zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy 2020 oraz mundial w Katarze.

Maciej Rybus też został wykluczony z kadry

W czerwcu Maciej Rybus po przenosinach z Lokomotiwu do Spartaka Moskwa został wykluczony przez PZPN z reprezentacji. W konsekwencji stracił szansę na udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Piotr Zieliński ikoną Napoli? Były reprezentant Włoch i legenda klubu tak mówi o polskiej gwieździe [ROZMOWA SE]

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze