Maciej Szczęsny

Autor: Eastnews Maciej Szczęsny

Maciej Szczęsny po meczu Polska - Kolumbia: Powinniśmy cieszyć się małymi rzeczami jak Panama

2018-06-25 0:42

To nie był zimny prysznic. To był kubeł lodowatej wody na polskie głowy. Spotkanie z Kolumbią na MŚ 2018 miało pokazać, że biało-czerwoni potrafią błyskawicznie podnieść się po niepowodzeniu. Tymczasem Robert Lewandowski i spółka znowu zawiedli i przegrali z rywalem z Ameryki Południowej aż 0:3. Tym samym podopieczni Adama Nawałki nie mają szans na awans do 1/8 finału mundialu. Spotkanie Polska - Kolumbia w swoim stylu podsumował Wojciech Szczęsny.

Zaczęło się całkiem nieźle. Polacy w pierwszych minutach mocno przycisnęli Kolumbijczyków. Problem w tym, że po dwudziestu minutach rywale zaczęli dominować. Z minuty na minutę przewaga Radamela Falcao i spółki tylko rosła. - Trudno powiedzieć, że naszym zabrakło ambicji, chęci. Sił starczyło na 20 minut, a wykorzystywane były nie zawsze tak, jak powinny być - stwierdził Maciej Szczęsny w panelu "Okiem cenzora" na TVP Sport.

Polska ostatecznie przegrała 0:3 i pożegnała się z rosyjskim mundialem. Fanom znad Wisły ciężko było patrzeć na postawę swoich pupili. Gole znowu straciliśmy po prostych błędach. - Dopełnieniem tragicznego występu na mistrzostwach świata była trzecia bramka. Wyrzucając aut na połowie przeciwnika, rozpędziliśmy rywalowi akcję. Smutek nam towarzyszył i będzie nam towarzyszył, bo czeka nas jeszcze spotkanie z dzielnymi "Samurajami" - zauważył ojciec Wojciecha Szczęsnego.

- Może powinniśmy nauczyć się jako naród i kibice cieszyć rzeczami małymi. Jak choćby Panamczycy, którzy przegrali  z Anglią 1:6, ale strzelili gola i z tego się cieszyli - zakończył swoją wypowiedź Maciej Szczęsny, były bramkarz.

Maciej Szczęsny, WIDEO

Autor: sport.tvp.pl Maciej Szczęsny ocenił mecz Polska - Senegal Link: KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO