Pogrom w meczu otwarcia

Autor: se.pl

MŚ 2018: Pogrom w meczu otwarcia! Rosjanie rozbili Arabię Saudyjską

2018-06-14 18:59

Mistrzostwa świata 2018 rozpoczęły się od pewnego i wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Rosjanie nie dali wielu szans piłkarzom z Arabii Saudyjskiej i pewnie wygrali mecz otwarcia mundialu 4:0. Bramki dla ekipy Stanisława Czerczesowa zdobywali Yury Gazinskiy, Denis Cheryshev dwie, Artem Dzyuba i Aleksandr Gołowin. Ten ostatni był absolutnym bohaterem, bo oprócz gola zanotował jeszcze dwie asysty.

ROSJA - ARABIA SAUDYJSKA 5:0 (2:0)

Bramki: Jurij Gazinski 12, Denis Cheryshev 43, 91, Artem Dzyuba 71, Aleksandr Gołowin 95

Żółte kartki: Aleksandr Gołowin - Taiseer Aljassam

Rosja: Akinfiejew - Fernandes, Kutiepow, Ignaszewicz, Żyrkow - Zobnin, Gazinski - Gołowin, Samiedow (64. Kuziajew), Dzagojew (24. Cheryshew) - Smołow (70. Dzyuba)

Arabia Saudyjska: Almuaiouf, - Alburayk, Om. Hawsawi, Os. Hawsawi, Alshahrani - Otayf (64. Almuwallad), Alfaraj, Aldawsari, Aljassam, Alshehri (74. Bahbir) - Alsahlawi (84. Asiri)

Tak się złożyło, że w meczu otwarcia przyszło spotkać się dwóm uczestnikom, którzy znajdują się najniżej spośród wszystkich w rankingu FIFA. Wydarzenia boiskowe pokazały jednak, że tamto zestawienie zupełnie nie odzwierciedla piłkarskiej rzeczywistości. Słabsza w rankingu Rosja dała bowiem lekcję piłki Saudyjczykom z Arabii i pewnie sięgnęła po trzy punkty. Lepszego początku gospodarze wyobrazić sobie nie mogli.

Dużo było obaw w Rosji o formę piłkarskiej reprezentacji. Pierwszy mecz mistrzostw pokazał, że nie były one potrzebne. "Sborna" zagrała solidnie, miała pomysł na grę ofensywną i wyróżniała się nieustępliwością oraz ambicją. Widać było rękę selekcjonera Czerczesowa. Głównym architektem gry gospodarzy był Aleksandr Gołowin. Młody gwiazdor dośrodkował w 12. minucie Yuryowi Gazinskiyemu, a w 71. minucie Artemowi Dzyubie i obie te akcje zakończyły się golami strzelonymi z powietrza. Przedzielił je gol do szatni Denisa Cherysheva, który musiał zastąpić kontuzjowanego Alana Dzagoeva. Czerczesow wiedział kogo wpuścić na boisko. W drugiej połowie też wykazał się "nosem", bo Dzyuba bramkę strzelił po niecałych 90 sekundach na boisku.

Po upływie regulaminowego czasu gry Denis Cheryshev popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego i trafieniem na 4:0 przyozdobił mecz otwarcia MŚ 2018. Dłużny nie pozostał mu Aleksandr Gołowin, który w ostatniej akcji spotkania uderzył nie do obrony z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania.

Saudyjczycy byli zdecydowanie słabsi w czwartkowy wieczór. Nie mogli przeciwstawić się rosyjskiej, dobrze naoliwionej maszynie. Właściwie w całym meczu stworzyli tylko jedną dobrą sytuację bramkową, a to zdecydowanie zbyt mało. Statystyka ich strzałów celnych po końcowym gwizdku nieubałaganie pokazywała ZERO. Mistrzostwa świata 2018 rozpoczęły się więc zasłużonym i okazałym zwycięstwem reprezentacji Rosji, która udowodniła, że dobrze jest przygotowana do turnieju rozgrywanego w ojczyźnie.