Nie żyje słynny piłkarz i selekcjoner reprezentacji. Tajemnicze okoliczności śmierci

2021-03-01 15:07 PM
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

W wieku 64 lat zmarł były piłkarz i trener Zlatko Kranjcar. Najbardziej znany był z prowadzenia reprezentacji Chorwacji, z którą odniósł niemały sukces – wywalczył awans na mistrzostwa świata w 2006 roku. Zlatko Kranjcar była także ojcem znanego piłkarza, Niko Kranjcara. Media podały, że przyczyną śmierci była choroba, jednak brak dokładnych szczegółów.

Z doniesień medialnych wynika, że Zlatko Kranjcar trafił do szpitala już 19 lutego. Mimo opieki lekarzy jego życia nie udało się uratować. 64-letni były selekcjoner reprezentacji Chorwacji zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak podaje portal WP SportoweFakty, początkowo Kranjcar trafił do szpitala w Zadarze z powodu problemów z wątrobą, a później został przetransportowany do szpitala w Zagrzebiu, gdzie zmarł. Nie ujawniono dokładnych przyczyn zgonu 64-latka.

Wspaniałe uczczenie dokonań Lewandowskiego. Czymś takim może pochwalić się niewielu

Chorwat swoją karierę piłkarską rozpoczął w 1973 roku i praktycznie od początku był związany z Dynamem Zagrzeb. Tam występował przez kolejne 10 lat, gdzie w 260 występach zdobył prawie 100 bramek. Później występował także w Rapidzie Wiedeń i innych austriackich drużynach. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się trenerką. W swojej przygodzie jako szkoleniowiec prowadził kilkanaście klubów i reprezentacji.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Duże sukcesy Zlatko Kranjcar odnosił jako selekcjoner reprezentacji Chorwacji, z którą wywalczył awans na mistrzostwa świata w 2006 roku. Pracował także w reprezentacji Czarnogóry, oraz prowadził m.in. Dynamo Zagrzeb, w którym przed laty grał. W zespole z Zagrzebia sięgał jako trener po mistrzostwo i puchar kraju.

Były prezes FC Barcelony ARESZTOWANY! Prawdziwe TRZĘSIENIE ZIEMI na Camp Nou!

Prywatnie Zlatko Kranjcar był ojcem Niko Kranjcara, który poszedł w ślady ojca. Chorwacki piłkarz występował na światowych boiskach w latach 2003-2018 i w trakcie kariery grał w takich klubach jak Dynamo Zagrzeb, Tottenham Hotspur, Dynamo Kijów, czy Glasgow Rangers.

Najnowsze