Nieznane fakty z życia papieża Franciszka. Wielu tego NIENAWIDZI

2021-01-02 15:25 mso
Papież Franciszek
Autor: Grzegorz Galazka/SIPA/SIPA/East News

Papież Franciszek jako kolejna Głowa Kościoła Katolickiego budzi wśród wiernych mieszane uczucia. W sieci regularnie pojawiają się nowe informacje o życiu i przeszłości argentyńskiego duchownego. Internet huczał ostatnio o nowych doniesieniach o kibicowskich sympatiach papieża! Teraz nowe nieznane fakty dotyczą kolejny raz futbolu. Wielu przywoła to smutne wspomnienia.

Ostatnio decyzja papieża Franciszka wywołała ogromne kontrowersje. Głowa Kościoła Katolickiego z Argentyny od małego była wielkim fanem San Lorenzo. To właśnie tam chodził na stadion, kibicując właśnie temu zespołowi. Ostatnio przyjął natomiast kartę socios jednego z największych rywali ukochanej drużyny, Boca Juniors. Teraz w sieci pojawiły się kolejne nieznane fakty z przeszłości papieża.

Wyszedł na jaw sekret Dawida Kubackiego. Trener WYGADAŁ wszystko! Dzięki temu padł rekord!

W rozmowie z „La Gazzetta dello Sport”, papież Franciszek opowiedział o swojej sportowej przeszłości. Pięknymi słowami opisywał chociażby Diego Armando Maradonę. Kardynał Bergoglio nazwał go "poetą na boisku". - Był wielkim mistrzem. Obdarowywał radością wiele milionów osób w Argentynie czy Neapolu. Był także bardzo kruchym człowiekiem - cytuje go włoska gazeta.

Co ciekawe, sam był bramkarzem! - Jak byłem mały, to bardzo lubiłem piłkę nożną. Nie należałem jednak do najlepszych... Byłem jednym z tych, których w Argentynie nazywają "ciężką nogą" - dodawał. Gra na tej pozycji była dla niego szkołą życia. - Bramkarz jest zawsze gotowy odpowiedzieć na zagrożenie, które może przyjść dosłownie z każdej strony - przyznał w "La Gazzetta dello Sport".

Ta decyzja papieża Franciszka wielu ROZGNIEWA! Wcześniej mówił o czymś innym

100. rocznica urodzin Papieża
Najnowsze