Podano MAKABRYCZNE dane. Tysiące ludzi ZGINĘŁO w trakcie przygotowań do MŚ 2022 w Katarze!

2021-02-23 15:26 PM
Stadion na MŚ w Katarze
Autor: EastNews Stadion na MŚ w Katarze

Już w marcu rozpoczną się europejskie eliminacje do mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się w 2022 roku. Największa piłkarska impreza świata ma jednak swoją mroczną stronę. Jak podaje brytyjski „The Guardian” w trakcie przygotowań do organizacji mistrzostw świata w Katarze zmarło ponad 6500 tzw. pracowników migracyjnych. Te dane są jednak niepełne i jak podkreślają dziennikarze, prawdziwa liczba zgonów jest jeszcze wyższa.

Co cztery lata największe reprezentacje całego świata spotykają się w jednym (najczęściej) kraju, aby wyłonić najlepszą drużynę globu. Dla kibiców to niezwykłe święto, a wiele państw stara się o to, aby móc zorganizować mundial u siebie. Niestety, wokół zbliżającego się czempionatu, który odbędzie się w 2022 roku w Katarze, narasta coraz więcej kontrowersji. Zaczynając od niejasności przy wyborze kandydatury Katarczyków, aż do samego procesu przygotowań. Teraz brytyjski „The Guardian” podaje szokujące dane na temat tego, ilu pracowników migracyjnych zmarło w trakcie przygotowań do nadchodzących mistrzostw świata.

Ale wymyślili! Chcieli, żeby Tomasz Hajto walczył w MMA ze Świerczewskim. Gdy nadeszła odpowiedź, rwali sobie włosy z głowy

Brytyjscy dziennikarze dotarli do danych z ambasad poszczególnych krajów, z których pracownicy przybyli do pracy przy organizacji mistrzostw świata w Katarze. Na łamach „The Guardian” możemy przeczytać, że w latach 2011-2020 zginęło w Katarze 5927 pracowników z Indii, Bangladeszu, Nepalu i Sri Lanki oraz 824 Pakistańczyków. Nie oddają one jednak pełnej skali tego, jak wielu pracowników zmarły przy pracach związanych z organizacją mundialu.

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak danych na temat liczby zgonów pracowników z Filip, Kenii oraz innych państw, z których ludzie masowo przyjeżdżają do pracy przy organizacji mistrzostw świata w Katarze. Co więcej, dane nie uwzględniają kilku ostatnich miesięcy 2020 roku.

Peter Hyballa dla "SE": Moi piłkarze muszą grać jak diabły [DUŻY WYWIAD]

Skala przedsięwzięcia, jakiego podjęto się w Katarze, jest przytłaczająca. Infrastruktura potrzebna do przeprowadzenia mistrzostw świata musiała powstać od zera. Od 2010 roku zbudowano tam siedem stadionów, lotnisko, drogi, system transportu publicznego, hotele, a nawet całe nowe miasto - Lusajl, w którym odbędzie się finał mundialu. Nic więc dziwnego, że do pracy potrzebna była ogromna siła robocza. Tę organizatorzy znaleźli w biednych państwach Azji oraz Afryki, z których do Kataru przybyło ok. aż 2 mln osób.

Katarski rząd broni się, że liczba zgonów jest proporcjonalna do wielkości siły roboczej, jaka przybyła do kraju, oraz twierdzi, że każdy z przypadków został dokładnie zbadany. „The Guardian” donosi jednak, że klasyfikacja zgonów często nie pokrywa się z rzeczywistością, oraz nierzadko dokonywana jest bez wcześniejszej sekcji zwłok. Wśród przyczyn zgonów najpowszechniejsze są tak zwane „zgony naturalne”, często przypisywane ostrej niewydolności serca lub układu oddechowego.

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. Eliminacje w strefie europejskiej wystartują już w marcu, a udział w nich weźmie oczywiście również reprezentacja Polski. Nasza kadra w walce o wyjazd do Kataru walczyć będzie w grupie z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

Gwiazdor Legii Warszawa ODCHODZI z drużyny. To KONIEC, wszystko PRZESĄDZONE

Najnowsze