Nie żyje były reprezentant kraju. Zmarł wskutek powikłań po udarze

2019-08-22 15:18 DaO
Świeczka, znicz
Autor: East News

Bardzo smutne wiadomości dla świata piłki nożnej nadeszły w czwartkowe popołudnie. W wieku 40 lat zmarł były reprezentant Ghany i piłkarzy kilku angielskich klubów, Junior Agogo. Ghańczyk w ostatnich latach borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dwukrotnie doznał udaru, a w skutek powikłań zmarł. Informacje o jego śmierci potwierdził agent Agogo.

Były piłkarz urodził się w Akrze, ale w młodym wieku wyemigrował do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam rozpoczął piłkarską karierę. Pierwsze mecze w Premier League rozegrał w barwach Sheffield Wednesday. Agogo był jednak prawdziwym piłkarskim obieżyświatem. Zagrał w ponad dziesięciu klubach. Oprócz Anglii występował również na Cyprze, czy w Egipcie.

Był regularnie powoływany do reprezentacji Ghany. Karierę zakończył w 2011 roku. Trzy lata później zaczęły się jego poważne problemy zdrowotne. W 2014 i w 2015 roku doznał udarów i był hospitalizowany. Na początku tego roku trafił do szpitala ze względu na powikłania po wylewie krwi do mózgu. Doprowadził on do częściowego paraliżu jego ciała. Miał również problemy z mówieniem. Agogo zmarł w czwartek w londyńskim szpitalu.

Najnowsze