Wojciech Szczęsny będzie grał w nieistniejącej drużynie. Wszystko przez pieniądze

2019-08-12 11:14 DaO
Wojciech Szczęsny, Juventus
Autor: East News Wojciech Szczęsny

Juventus Turyn to jedna z najpotężniejszych marek na Starym Kontynencie. Wielokrotni mistrzowie Włoch mają tysiące, o ile nie miliony fanów na całym świecie. W Starej Damie ma przyjemność grać Wojciech Szczęsny. Okazuje się, że reprezentant Polski zmienił klub... a wszystko przez serię popularnej gry FIFA. W najnowszej edycji na próżno będzie szukać w niej Juventusu, bowiem producenci gry nie mają praw do nazwy klubu.

Nie jest tajemnicą, że gracze komputerowi przykładają uwagę do najmniejszych szczegółów danej gry. Dlatego fani najpopularniejszego symulatora piłkarskiego na świecie, a więc serii gier FIFA już za parę tygodni będą czuli ogromne rozczarowanie. W edycji 2020 nie zobaczymy bowiem Juventusu Turyn. W jego miejsce pojawi się... Piemonte Calcio.

Wszystko za sprawą umowy, jaką włodarze Starej Damy podpisali z firmą Konami, a więc producentem rywala FIFA, Pro Evolution Soccer. Kontrakt obowiązywał będzie przez najbliższe trzy lata. Z tego względu EA Sports nie ma praw do nazwy zespołu, herbu, strojów i stadionu. Te znajdą się jedynie w PES-ie. Jedynym pocieszeniem dla fanów FIFA jest to, że w Piemonte Calcio nadal będą grali prawdziwi piłkarze.

Najnowsze