Zieliński w końcu trafił w Serie A, ale Napoli znów bez zwycięstwa! [WIDEO]

2019-12-08 1:37 MaSz
Piotr Zieliński, Napoli
Autor: EastNews Piotr Zieliński

Trudno w to uwierzyć, ale dopiero w 15. kolejce Piotr Zieliński strzelił premierowego gola w lidze włoskiej w tym sezonie. Było to niezwykle cenne trafienie pomocnika reprezentacji Polski, bo zapewniło Napoli remis 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Udinese. Drużyna prowadzona przez trenera Carlo Ancelottiego ma poważny problem. Zapomniała bowiem jak się wygrywa. To był już siódmy mecz wicemistrza Włoch bez zwycięstwa w Serie A! A już 10 grudnia walka z Genkiem o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Po raz ostatni w lidze Napoli pokonało Hellas Verona 2:0 w 8. kolejce (19 października). Brak wyników sprawił, że ekipa z Neapolu zajmuje w rozgrywkach dopiero siódme miejsce. Zawodzi na całej linii. Do lidera Interu Mediolan traci już 17 punktów! Teraz Zieliński uratował punkt. W trudnym momencie przechwycił piłkę przed polem karnym. W tej sytuacji Polak wykazał się sprytem i dużymi umiejętnościami. Przełożył sobie piłkę na lewą nogę, a następnie precyzyjnym strzałem po ziemi w prawy róg doprowadził do wyrównania. Argentyński bramkarz Udinese - Juan Augustin Musso nawet nie zdążył zareagować. Stał i tylko odprowadził piłkę wzrokiem. 

To pierwszy gol Polaka w tym sezonie w lidze włoskiej. Długo na niego czekał, bo od 19 maja. Wtedy w 37. kolejce ubiegłego sezonu Napoli pokonało 4:1 Inter Mediolan. W bramce aktualnego lidera Serie A stał Słoweniec Samir Handanović. W tym spotkaniu "Zielek" trafił jako pierwszy. 10 grudnia przed piłkarzami Napoli mecz z Genkiem o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. 14 grudnia zmierzą się w lidze z Parmą.