Euro 2014 w piłce ręcznej: Polska żegna się z medalami. Dania poza zasięgiem

2014-12-13 22:58

Mecz Polska - Dania zainaugurował drugą rundę ME w piłce ręcznej kobiet. Niestety, nasze szczypiornistki okazały się słabsze od Skandynawek i straciły szanse na awans do strefy medalowej czempionatu. Pierwsza połowa w wykonaniu biało-czerwonych była bardzo dobra, jednak w drugiej zabrakło im już sił i zostały wręcz zmiażdżone przez rywalki.

Po pierwszej połowie wydawało się, że będziemy mieli powtórkę z rozrywki i znowu Polska zgotuje nam horror z happy-endem. Zespół prowadzony przez Kima Rasmussena nie grał co prawda zbyt skutecznie, ale w obronie narzucił rywalkom bardzo trudne warunki. W efekcie tego po pierwszych trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 9:9.

ME piłkarek ręcznych: Zaskakująca zmiana w polskiej bramce. Wysokińska za Gapską

Po przerwie gra naszej kadry wyglądała już znacznie gorzej, jakby ktoś nasypał piasku w tryby tej maszyny. Raz po raz traciliśmy piłkę w ataku, a w obronie biało-czerwone pozwalały rywalkom na proste rzuty. Nie pomogła też żadna z bramkarek. Ani Izabela Prudzienica, ani Anna Wysokińska nie były w stanie powstrzymać skandynawskiej nawałnicy rzutów.

Nie udał się więc rewanż za porażkę w meczu o 3. miejsce z MŚ w 2013 roku, kiedy to również Polska została pokonana przez Danię. Co więcej, brak punktów w sobotnim spotkaniu oznacza brak szans na awans do strefy medalowej chorwacko-węgierskiego czempionatu. Pozostaje liczyć, że bez presji nasze szczypiornistki napsują krwi kolejnym rywalkom. Przekonamy się o tym już w poniedziałek, kiedy Polki zagrają z bardzo mocnymi Norweżkami.

Polska - Dania 19:28 (9:9)

Polska: Wysokińska, Prudzienica - Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Siódmiak 5, Gęga, Kocela, Grzyb 3, Kudłacz 2, Janiszewska, Pielesz, Zych 3, Drabik 1, Zalewska 1, Wojtas 1, Kulwińska

Dania: Toft, Poulsen - Kviesgaard, Thorsgaard, Fisker 6, Hansen, Gravholt 2, Grigel 1, Holmsgaard 1, L. Joergensen 5, Kristiansen 4, Norgaard 3, Jensen 1, Spellerberg, S. Joergensen 5

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!