Aleksandra Zych

Autor: X-NEWS

Klątwa drugiej połowy żywa. Polska przegrała z Norwegią na ME w piłce ręcznej

2014-12-15 21:01

Po raz kolejny biało-czerwone rozczarowały na ME w piłce ręcznej. Polska w pierwszej połowie postawiła się Norwegii i pewnie prowadziła. Wydawało się, że nasze szczypiornistki sprawią niespodziankę i pokonają znacznie wyżej notowane rywalki. Niestety, w drugiej odsłonie sprawy w swoje ręce wzięła Nora Mork, która rozstrzelała nasz zespół. Po raz kolejny okazało się, że Polki nie są przygotowane do wysokiego tempa meczów z najsilniejszymi.

Przez całą pierwszą połowę Polska grała wręcz wspaniale. Podobnie jak w sobotę z Danią, nasze zawodniczki bardzo twardo broniły, a do tego dołożyły jeszcze skuteczność. Bez litości wykorzystywały każdą pomyłkę Norweżek i po pierwszych trzydziestu minutach prowadziły 15:11.

Polska - Dania. Rasmussen: W piętnaście minut całkowicie zapomnieliśmy o taktyce [WIDEO]

Nie wiemy co się dzieje w szatni biało-czerwonych między połowami, ale nie może to być nic dobrego. Po raz kolejny w drugiej połowie nasze szczypiornistki były już zupełnie inną drużyną. Gubiły kolejne piłki, a dziurawa obrona pozwalała na wszystko Skandynawkom. Prym wiodła Nora Mork, która raz po raz ośmieszała nasze bramkarki. Ostatecznie Norweżki okazały się lepsze, wygrywając 26:24.

Najlepszą polską zawodniczką wybrana została Joanna Drabik. Obrotowa biało-czerwonych rzuciła rywalkom pięć bramek, a oprócz tego wypracowała kilka rzutów karnych. To z pewnością jeden z nielicznych pozytywów tej porażki. Kolejny mecz ekipa Kima Rasmussena zagra już w środę. Przeciwniczkami będą Rumunki, a Polska musi to spotkanie wygrać, jeśli chce myśleć o 11. miejscu na ME w piłce ręcznej. Wtedy zostanie rozstawiona w losowaniu eliminacji MŚ.

Polska - Norwegia 24:26 (15:11)

Polska: Wysokińska, Prudzienica – Stachowska, Niedźwiedź 4, Siódmiak, Gęga 3, Byzdra 2, Grzyb 2, Kudłacz, Janiszewska 1, Pielesz, Zych 4, Drabik 5, Zalewska, Wojtas 3, Kulwińska

Norwegia: Solberg, Sando – Riegelhuth, Arntzen, Kristiansen 3, Alstad 1, Loke 4, Breivang 1, Mork 11, Oftedal 2, Karlsson, Koren 2, Jakobsen, Herrem 1, Solberg 1, Wibe

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!